YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

W "Trójce" czytają!

14 czerwca 2018 09:24:16 | autor: Redakcja / ZPO nr 3
7 czerwca w Zespole Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim odbyła się akcja promująca czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży „Jak nie czytam, jak czytam”.

„Jak nie czytam, jak czytam” - promowali czytelnictwo w ZPO nr 3 (fot. ZPO nr 3)

W tym roku po raz pierwszy akcja „Jak nie czytam, jak czytam” została połączona z wydarzeniem „Parada bohaterów z książek”. Klasy, które zgłosiły udział w akcji wybierały tytuł książki, który był tematem przewodnim przebrania. Uczniowie i wychowawcy wykazali się niezwykłą pomysłowością przy kreowaniu bohaterów z ulubionych książek. Dzieki temu można było zobaczyć: postaci z baśni Andersena, Qvo vadis, Mitów Greckich, Zemsty, Pinokia, Akademii Pana Kleksa, Opowieści z Narnii, Harrego Pottera, Królewny Śnieżki.

Uroczystość rozpoczęła dobra wróżka, za którą przebrała się pani dyrektor Jolanta Wolanin. Wszyscy z zaciekawieniem wysłuchali wiersza „Dobra wróżka”, który wprowadził w nastrój uroczystości. Spotkanie było też okazją do nagrodzenia najlepszych czytelników w roku szkolnym 2017/2018. Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody książkowe: Jakub Siłuszyk - kl.I a, Sylwia Leszczynska - kl.Va, Klaudia Granasiuk - kl.II.C Gimnazjum, Natalia Mironiuk - KL.II.D Gimnazjum.

Kolejnym punktem spotkania było wspólne czytanie wiersza „Książka czeka” z panią wicedyrektor Ewą Włodarczyk. Wszystkie klasy miały możliwość obejrzenia swoich kreacji i pomysłów podczas prezentacji na boisku szkolnym. Każda klasa otrzymała gromkie brawa i pochwałę ze strony dyrekcji szkoły oraz organizatora akcji Renaty Prokopiuk. Po prezentacji przyszedł  wyczekiwany czas na Paradę bohaterów z książek – wszyscy udaliśmy się ulicami osiedla na długi spacer. Było barwnie i kolorowo, uśmiech gościł na  twarzach.


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male