YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Udana impreza MTB

29 kwietnia 2018 16:01:32 | autor: redakcja
Międzynarodowe Rowerowe Maratony Kresowe MTB gościły w Międzyrzecu Podlaskim już po trzeci. Tym razem na Międzyrzeckich Jeziorkach rozegrano etap XCT, czyli jazdy indywidualnej na czas. Emocji nie brakowało. Dobrze spisali się zawodnicy Huragan MTB Międzyrzec Podlaski.

Maraton Kresowy MTB - Międzyrzec Podlaski 2018 (fot. miedzyrzec.info)

Trasa wyścigu była bardzo urozmaicona. Biegła przez łąki, chaszcze i tereny leśne. Były także odcinki wzdłuż brzegów jeziorek. Najgorszy dla zawodnikow byl ostatni etap wyścigu, w którym musieli wspinać się na zbocza stoku narciarskiego. Organizatorzy mieli sporo problemow z porywistym wiatrem, który przewracał namioty i zrywał taśmy wyznaczające trasę wyścigu. Pomimo tego ipmrezę w Międzyrzecu oceniono bardzo pozytywnie.

- To był zdecydowanie najlepszy z trzech wyścigów, które organizowaliśmy na Międzyrzeckich Jeziorkach, zarówno pod wględem organizacyjnym jak i poziomu rywalizacji sportowej - stwierdza Paweł Tusz, szef grupy Huragan MTB Międzyrzec Podlaski.

Najtrudniejszym wyścigiem był 54-kilometrowy maraton (dwie rundy po 27 km). Na ten dystans zdecydował się tylko jeden zawodnik z naszego regionu. Michał Kamiński z Białej Podlaskiej morderczą trasę pokonał w czasie 01:31:49, co dało mu 22 miejsce. Zwyciężył Patryk Muśko z Grabówki (00:57:43). Najlepsza wśród pań Marzena Moniuszko z Białegostoku dotarła na metę z dziewiątym czasem (01:06:42).

W półmaratonie, który liczył 13.5 km, wystarowała mocna reprezentacja Huraganu MTB Międzyrzec. Zgodnie z przewidywaniami pierwsza wśród kobiet na metę przyjechała Jolanta Myć (33:45). Wśród juniorów trzeci był Mikołaj Łukasik (31:46). W kategorii Open najlepszy z międzyrzeczan Artur Charczuk ukończył wyścieg na siódmym miejscu z czasem 30:14. W klasyfikacji drużynowej Huragan zajął drugie miejsce. W półmaratonie zwyciężył Szymon Pomian z UKS Wygoda Białystok z czasem 28:15.

Zwycięzcy poszczególnych wyścigów i klasyfikacji otrzymali od organizatorów i burmistrza Zbigniewa Kota puchary i nagrody rzeczowe. W tym gronie byli Artur Charczuk i Anna Frydrychowska, których wyróżniono specjalną nagrodą organizatorów.

Międzynarodowe Rowerowe Maratony Kresowe MTB są organizowane od 2009 roku. To obecnie jedna z największych imprez rowerowych w Polsce. Startują w niej zarówno zawodnicy trenujący kolarstwo, jak i amatorzy, którzy traktują jazdę na rowerze rekreacyjnie.

- Maratony Kresowe oceniam bardzo pozytywnie, bo dzięki temu cyklowi odrodziło się kolarstwo MTB na wschodniej ścianie Polski, a wiele osób zaczęło swoją przygodę z rowerem – mówi Jolanta Myć.

W ubiegłorocznej edycji Maratonów Kresowych w piętnastu wyścigach na listach startowych znalazło się aż 6729 zawodników i zawodniczek. MTB Huragan Międzyrzec Podlaski w klasyfikacji generalnej zajął wysokie piąte miejsce (sklasyfikowano 50 drużyn).

Współorganizatorem miedzyrzeckich wyścigów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Szczegółowe wyniki są dostępne na stronie maratonykresowe.pl.


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male