YouTube Facebook fotogalerie
reklama

Minął rok

31 grudnia 2012 21:16:52
Jaki był, co ciekawego w Międzyrzecu i okolicach wydarzyło się w trakcie minionych 12 miesięcy? Zapraszamy do podsumowania minionego roku na naszym portalu.

Na początek trochę prywaty. Dla nas najważniejszym wydarzeniem jest bez wątpienia ogromny wzrost liczby Czytelników naszego portalu. W styczniu 2012 roku dziennie zaglądało do nas około 150 osób. W trakcie roku ta liczba systematycznie rosła i obecnie sięga 800 unikalnych wejść dziennie. Dziękujemy za zainteresowanie. Obiecujemy dalszą pracę nad portalem, jego rozwój. Chcemy, aby strony Międzyrzec.info były dla Państwa źródłem wiedzy o tym, co dzieje się w Międzyrzecu i okolicy. Wszystkiego najlepszego w nowym 2013 roku!!!

Uwaga: podane daty dotyczą publikacji na naszym portalu

STYCZEŃ

2 stycznia 2012

Radni uchwalili budżet. Burmistrz go zachwala, opozycja krytykuje. Dochody zaplanowano na 49,5 mln zł, wydatki na kwotę 52,9 mln zł. Na inwestycje miasto przeznaczy 10,8 mln zł, czyli nieco ponad 20 % budżetowych wydatków. Dwie główne inwestycje to kontynuacja projektów „Międzyrzeckie jeziorka” oraz „Przygotowanie terenu nowoczesnych usług i produkcji”. Burmistrz Artur Grzyb: „Jest to typowy budżet kontynuacji i rozwoju. Przyjęliśmy strategię działania pięć lat temu i staramy się ją realizować (...) Najważniejsze są dla mnie inwestycje, które w tym roku trzeba zakończyć, czyli przygotowanie terenu pod strefę nowoczesnych usług i rozwoju oraz Międzyrzeckie jeziorka (...) Liczę także, że (...) dostaniemy ponad 8 mln zł na inny projekt. Chodzi o rewitalizację Skweru Armii Krajowej, zrobienie małego parku przy promenadzie oraz remont spichlerza w parku, w którym znajdzie się galeria, muzeum i kawiarenka”. Radny Bogdan Ślósarski: „(...) Uważam, że w tegorocznym budżecie przyjęto zbyt duży deficyt – 3,3 mln zł (...) Podejrzewam, że bez kredytów się nie obejdzie (...) Uważam, że to jest duże niebezpieczeństwo, ponieważ zadłużenie miasta ciągle rośnie”.

3 stycznia 2012

Powiat oszczędza kosztem międzyrzeckich szkół. Starostwo wprowadza drastyczne oszczędności. Nie będzie w najbliższym czasie remontu budynków Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Szybkiej przebudowy nie doczekają się także mieszkańcy ulicy Kościuszki, która jest drogą powiatową. Powody do narzekania mają mieszkańcy Wysokiego i Rudnik. Starostwo miało w planach przebudowę mostu na Krznie między tymi miejscowościami. Środki na ten cel obcięto ze 100 do 45 tys. zł. Taka kwota wystarczy jedynie na opracowanie dokumentacji technicznej.

4 stycznia 2012

W ramach ogólnopolskiej akcji protestują strażacy. Już czwarty rok z rzędu nie zostali objęci podwyżkami, nawet o wskaźnik inflacji. Dodatkowo rząd proponuje wyjątkowo niekorzystne zmiany emerytalne. – Czy ktoś wyobraża sobie 55-letniego strażaka, który w pełnym wyposażeniu musi wynieść z płonącego domu człowieka? A przecież do tego te zmiany prowadzą – mówią związkowcy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Międzyrzecu.

8 stycznia 2012

Siatkarze UKS Międzyrzecka Trójka LO Sikorski mistrzami województwa. Pokonując 3:0 Avię Świdnik zapewnili sobie zwycięstwo w Wojewódzkiej Lidze Juniorów. Skład zwycięskiego zespołu: Damian Roszkowski, Tomasz Nowacki – MVP, Artur Kieruczenko, Cezary Lewicki, Sylwester Kasjaniuk, Konrad Kusznieruk, Konrad Szaruga, Radosław Łubik, Jakub Siłka, Jacek Malczewski, Michał Jabłoński, Marcin Wasiluk. Trener Marcin Śliwa.

9 stycznia 2012

Podczas XX finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano ponad 32 tys. zł. Sztab utworzony przez OSP Stołpno zebrał około 7 tys. zł, natomiast Orkiestra Marcina Duszka 25125,48 zł. Absolutną rekordzistką wśród wolontariuszy jest Klaudia Weresińska, która zebrała 932 zł.

15 stycznia 2012

Międzyrzecki szpital otrzymał nagrodę „Dobre, bo bialskie”. Podczas uroczystej gali wyróżnienie osobiście odebrał dyrektor Ireneusz Stolarczyk. Wręczono również medale „Zasłużony dla powiatu bialskiego”. Otrzymali je m.in. ksiądz kanonik Józef Brzozowski z parafii Św. Mikołaja, lekarka Irena Krzych-Haidar, ordynator chirurgii Romuald Pietrosiuk oraz zastępca dyrektora ds. ekonomiczno-eksploatacyjnych Wiesław Zaniewicz. W konkursie „Gmina – lider samorządności” zwyciężyły Wisznice. Miasto Międzyrzec znalazło się na czwartym miejscu, a gmina Drelów na piątym. Za to w konkursie na najlepszą bibliotekę w powiecie zwyciężyła Gminna Biblioteka Publiczna w Drelowie.

16 stycznia 2012

Wpadka dilerów. Policjanci na ulicy Zielonej przeszukali samochód marki VW Golf, a następnie mieszkanie 21-letniego międzyrzeczanina. W aucie w momencie kontroli znajdowało się 4 młodych mężczyzn, którzy trafili do aresztu. Funkcjonariusze znaleźli blisko
50 gram amfetaminy, 6 gram marihuany i wagę elektroniczną.

16 stycznia 2012

Mieszkańcy Żerocina obronili szkołę przed likwidacją. Wójt Piotr Kazimierski zapewnił, że zrobi wszystko, aby placówka działała pod opieką samorządu przez kolejny rok szkolny. Niestety, od likwidacji nie udało się uchronić szkoły podstawowej w Łózkach.

26 stycznia 2012

Siatkarze UKS Międzyrzecka Trójka pokonali ASPS Avię II Świdnik 3:0, zapewniając sobie pierwsze miejsce w trzecioligowej tabeli i udział w barażach o awans do II ligi.

27 stycznia 2012

Piętnastu przedsiębiorców z Międzyrzeca i okolic złożyło się na nowoczesny radar dla międzyrzeckiej drogówki. Zbiórkę pieniędzy przeprowadził przewodniczący Klubu Etyki Biznesu Jan Brodawka. Laserowy miernik prędkości przekazano na ręce burmistrza Artura Grzyba. Starszy sierżant Jarosław Waszczuk zachwalał: „Tego typu radar pozwala na rejestrację średnio 60 wykroczeń miesięcznie przez jednego policjanta”. Oznacza to, że obsługujących go siedmiu policjantów może miesięcznie zarejestrować 420 wykroczeń w okolicach miasta.

30 stycznia 2012

Radni zgodzili się, aby burmistrz pożyczył 19 milionów złotych. Na spłatę dotychczasowych kredytów i pokrycie deficytu budżetowego. Kredyt będzie pobierany w transzach. W tym roku miasto weźmie 13 mln zł, które zostaną wydane na spłatę 9,9 mln zł kredytu oraz pokrycie deficytu budżetowego w kwocie 3,4 mln zł. Spłata pożyczonych 19 mln zł ma się zakończyć dopiero w 2023 roku. Artur Grzyb i wspierający go radni tłumaczą, że miasto musi się zadłużać, jeżeli chce inwestować, bo do projektów współfinansowanych przez Unię Europejską potrzebny jest wkład własny. Opozycja w radzie nie zgadza się z tym. Radny Bogdan Ślósarski podkreśla, że spłacanie kredytu kredytem jest nierozsądne. Obawia się, że w przyszłości mieszkańców czekać będą podwyżki lokalnych podatków. Ostrzega przed sytuacją, w której szukając pieniędzy na spłatę zadłużenia trzeba będzie wyprzedawać majątek lub szukać oszczędności redukując zatrudnienie w miejskiej administracji i budżetowych zakładach miasta. Radna Emilia Włosek kwestionuje kierunek rozwoju przyjęty przez władze: „W Międzyrzecu nigdy nie będzie Zakopanego. Nie takie sadzawki i górki posiadają inne gminy, a jednak nie porywają się na takie cuda. Tymczasem w mieście jest jeszcze wiele ulic gruntowych, o dość gęstej zabudowie, po których ludzie muszą brnąć w błocie. Przy tej polityce będą musieli to robić przez kolejne lata”.

LUTY

1 lutego 2012

Marek Maleszyk nie jest już sekretarzem gminy. Skończyła się jego roczna umowa o pracę, a wójt nie zaproponował jej przedłużenia. Na stanowisko sekretarza gminy rozpisany zostanie konkurs.

5 lutego 2012

Doszczętnie spłonął drewniany dom na ulicy Grzybowej. Czwórka mieszkańców, w tym dwoje dzieci w wieku 2 i 4 lat, zdążyła się na szczęście w porę ewakuować. W akcji gaszenia wzięło udział pięć strażackich zastępów. Przyczyną pożaru był nieszczelny przewód kominowy. Pogorzelców władze miasta zakwaterowały w hotelu MOSiR. W mieście organizowana jest zbiórka pomocy dla nich.

15 lutego 2012

105 zawodników wzięło udział w II Memoriale Leszka Dulskiego w tenisie stołowym, rozegranym w Szkole Podstawowej nr 2. Rywalizowali także zawodnicy zrzeszeni z I, III i IV ligi, co zagwarantowało wysoki poziom sportowy.

19 lutego 2012

Juniorzy UKS Międzyrzecka Trójka LO Sikorski wygrali turniej w Augustowie i awansowali do półfinałów Mistrzostw Polski Juniorów. Skład zwycięskiego zespołu: Damian Roszkowski, Tomasz Nowacki, Artur Kieruczenko, Cezary Lewicki, Sylwester Kasjaniuk, Konrad Kusznieruk, Konrad Szaruga, Radosław Łubik, Jakub Siłka, Jacek Malczewski, Michał Jabłoński, Marcin Wasiluk, Piotr Trzpil, Mateusz Stańczuk, Jakub Czaban, Bartłomiej Zbucki. Trenerzy Marcin Śliwa i Bartosz Jesień.

20 lutego 2012

W Komendzie Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej uroczyście pożegnano odchodzącego na emeryturę pierwszego zastępcę komendanta mł. insp. Andrzeja Korolczuka, byłego szefa międzyrzeckiego komisariatu.

25 lutego 2012

W kinie Sława odbył się przegląd „Rock w MOK”. Jury za najlepszy zespół uznało Fabrykę Napięć z Puław. Publiczność wybrała Paragraf 256 z Międzyrzeca.

26 lutego 2012

Lalka Zuzia - projekt uczniów z Szóstki (gmina Drelów) zajął 3 miejsce w konkursie UNICEF „Wszystkie kolory świata”. Rywalizowało 600 szkół z całej Polski. Dzięki konkursowi UNICEF, za pieniądze zdobyte podczas licytacji lalek wykonanych przez uczniów, zakupione zostaną szczepionki, które uratują zdrowie i życie dzieci z Afryki.

27 lutego 2012

Na ulicy Ceglanej policjanci zatrzymali 26-letniego międzyrzeczanina, u którego znaleziono 38 gram marihuany.

28 lutego 2012

W Puchaczach w rzece Dziechciarka znaleziono zwłoki 35-letniego mieszkańca gminy Międzyrzec.

MARZEC

1 marca 2012

Ruszyły zapisy dzieci do miejskich przedszkoli. Na zachętę radni podwyższyli czesne. Miasto zapewnia rodzicom pięć bezpłatnych godzin pobytu dziecka w przedszkolu dziennie. Za każdą kolejną godzinę trzeba płacić. Radni stawkę podnieśli do 2.10 zł. Przy średnim, 9-godzinnym pobycie dziecka w przedszkolu miesięczna opłata wzrosła ze 170 do 185 zł. Doliczyć trzeba do tego opłatę za wyżywienie i zajęcia dodatkowe, takie jak lekcje angielskiego czy rytmikę. Radny Mirosław Jung protestował: „Tyle się mówi wszędzie o polityce prorodzinnej, a u nas podnosimy opłaty najniżej zarabiającym. Niektórzy są i tak na granicy wytrzymałości. Jesteśmy zobowiązani, by myśleć o interesie całego społeczeństwa, a nie tylko o tym, żeby miasto ładnie wyglądało, żeby było dobrze promowane”.

3 marca 2012

Rodzina, która straciła cały dobytek w pożarze domu na ulicy Grzybowej przeprowadziła się do nowego mieszkania. Dzięki pomocy międzyrzeczan nie jest ono puste. Burmistrz Artur Grzyb: "Utrata dachu nad głową jest wielkim dramatem dla każdego, kto tego doświadczy. Dzięki Państwa wielkim sercom, poszkodowana rodzina nie pozostała pozostawiona samym sobie, ale zyskała spontaniczną, bezinteresowną pomoc finansową i materialną".

5 marca 2012

Brzozowica przed Kąkolewnicą i Drelowem – to najlepsza trójka Międzygminnej Halowej Ligi Piłki Nożnej. Puchary w hali drelowskiego gimnazjum odebrali kapitanowie zespołów: Karol Borkowski, Cezary Michaluk oraz Kamil Zdunek. Statuetkami nagrodzono najlepszego napastnika – Andrzej Głowniak oraz najlepszego bramkarza – Marcin Szumieniewski.

6 marca 2012

Podczas przeszukania mieszkania w jednym z bloków na ulicy Wyszyńskiego policjanci znaleźli około 18 gram amfetaminy i ponad 2 gramy marihuany. Funkcjonariusze ustalili, że narkotyki należały do 31-letniej mieszkanki Międzyrzeca.

11 marca 2012

Siatkarze UKS Międzyrzecka Trójka rozgromili rywali w półfinałowym turnieju o awans do siatkarskiej II ligi.

22 marca 2012

Na ulicy Piłsudskiego otwarto nową przychodnię – Centrum Medyczne Medisphera. Jej szefem jest Norbert Kubiszyn.

29 marca 2012

Gmina Międzyrzec będzie miała fundusz sołecki. Radni ugięli się pod naciskiem sołtysów. O fundusz sołecki stoczono w gminie Międzyrzec prawdziwą batalię. Wójt Mirosław Kapłan proponował jego utworzenie już w minionym roku. Poparła go zdecydowana większość sołtysów. Jednak radni z opozycyjnego wobec wójta klubu Nasza Gmina odrzucili projekt. W tym roku temat wrócił podczas sesji budżetowej. Większość radnych nadal była na "nie". W gminie narastał jednak konflikt między dużą grupą sołtysów a radnymi. W efekcie "Nasza Gmina" poparła utworzenie funduszu, na który zostanie przeznaczone około 450 tys. zł. O ich wydatkowaniu decydować będą mieszkańcy sołectw na wiejskich zebraniach.

30 marca 2012

Rada Międzyrzeca zaprotestowała przeciw dyskryminacji Telewizji Trwam. Pomysłodawcą przyjęcia uchwały był radny Bogdan Ślósarski. Radni napisali do Jana Dworaka, przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji: „Negatywna decyzja w stosunku do Telewizji Trwam odbierana jest przez mieszkańców miasta, których jesteśmy przedstawicielami, jako przejaw nierównego traktowania, zmierzający do ograniczania wolności mediów w Polsce (...) Rada Miasta zwraca się do KRRiT o zrewidowanie postępowania koncesyjnego i uwzględnienie starań Telewizji Trwam o miejsce na multipleksie cyfrowej telewizji naziemnej”.

31 marca 2012

Siedemnastu solistów i pięć zespołów zaprezentowało się w kinie Sława podczas II Międzyrzeckiego Festiwalu Akordeonowego. Wśród nagrodzonych znaleźli się m.in. Łukasz Ostapiuk - SM I st. w Międzyrzecu (naucz. Paweł Sójka), Paweł Nowak - SM I st. w Międzyrzecu (naucz. Jacek Nestoruk), Przemysław Siedlanowski - SM I st. w Międzyrzecu (naucz. Paweł Sójka), Trio akordeonowe Martyna Karolak, Kinga Chmiel, Przemysław Siedlanowski - SM I st. w Międzyrzecu (naucz. Paweł Sójka)

KWIECIEŃ

2 kwietnia 2012

Międzyrzeccy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, którzy usiłowali pozbawić wolności 18-letnią Malwinę S. Na ulicy Nadbrzeżnej 26-letni Łukasz J., 27-letni Dawid S., 19-letni Hubert D. oraz 26-letni Daniel M. (wszyscy zamieszkali w gminie Kąkolewnica) używając siły fizycznej i przemocy próbowali wciągnąć ją do samochodu. Zamierzonego celu nie osiągnęli ze względu na opór dziewczyny i interwencję policjantów.

2 kwietnia 2012

Tenisiści stołowi z Międzyrzeca wygrali dwumecz z Roztoczem Szczebrzeszyn i zapewnili sobie grę w IV lidze w następnym sezonie. Punkty zdobywali: Leszek Gil, Bartłomiej Jaszczuk, Paweł Woliński, Marek Rypina. Opiekun zespołu Wojciech Stolarczyk.

4 kwietnia 2012

Policjanci zatrzymali 16-letniego Marcina N., odpowiedzialnego za serię włamań do samochodów zaparkowanych na ulicach Międzyrzeca.

10 kwietnia 2012

Mieszkańcy Międzyrzeca oddali hołd poległym w Smoleńsku. Pod tablicą dedykowaną poległym w Smoleńsku przy kościele św. Józefa pojawiły się delegacje Prawa i Sprawiedliwości z Białej Podlaskiej, Radzynia Podlaskiego i Międzyrzeca. Na przykościelnym placu zaprezentowano wystawę "Lech Kaczyński w służbie Najjaśniejszej Rzeczypospolitej".

11 kwietnia 2012

Na ulicy Piłsudskiego cztery psy pogryzły dziewczynę. Gdyby nie stanowcza reakcja towarzyszącego jej chłopaka, mogło dojść do tragedii.

16 kwietnia 2012

Pary taneczne z 24 klubów rywalizowały w IV Ogólnopolskim Turnieju Tanecznym, który odbył się w Międzyrzecu. Imprezę zorganizował międzyrzecki KTT ISKRA w hali Szkoły Podstawowej nr 2. Dobrze zaprezentowały się pary z Międzyrzeca: Piotr Lesiuk i Dominika Chalimoniuk, Karol Chalimoniuk i Paula Paszkiewicz, Wiktor Lewandowski i Aleksandra Olesiejuk.

16 kwietnia 2012

50-letni funkcjonariusz bialskiej Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej spowodował kolizję dwóch aut na skrzyżowaniu ulicy Brzeskiej i Warszawskiej, przy barze Agawa i wjeździe na parking do Stokrotki. Policjant miał w organizmie prawie dwa promile alkoholu.

18 kwietnia 2012

Burmistrz kolejny raz reorganizuje szkoły, a opozycja oskarża, że bawi się oświatą. Rada Miasta zdecydowała, że od pierwszego września w Międzyrzecu zaczną funkcjonować dwa zespoły szkół. Numer 1 złożony ze Szkoły Podstawowej nr 1, gimnazjum nr 1, przedszkola nr 2. I numer 2, w którego skład wejdzie Szkoła Podstawowa nr 2, gimnazjum nr 2 oraz przedszkole nr 4. Radny Ślósarski krytykował burmistrza: „Kiedy rozpoczął pan rządy w mieście jedną z pierwszych decyzji była reforma oświaty (...) Rozwiązał pan dobrze funkcjonujący zespół szkół, wyrzucił jego dyrektora Mironiuka, powołał nowe szkoły i rozbudował administrację. Powodem tych zmian miało być oczywiście uzdrowienie oświaty. Po czterech latach ponownie przystępuje pan do uzdrawiania oświaty. Wraca pan do starej koncepcji zespołów szkół i na ironię losu pozbawia funkcji dyrektora, który był następcą Mironiuka. W konsekwencji chłop idzie na urlop zdrowotny, ma problemy z sercem. Bawi się pan ludźmi. Ciągłe manipulowanie oświatą, eksperymenty, procesy sądowe dowodzą, że nie ma pan koncepcji jej uporządkowania i stabilizacji. Reorganizacja oświaty powinna być przeprowadzona kompleksowo, takie zmiany są tylko zabiegiem dla stworzenia dwóch dodatkowych etatów dyrektorskich, z niedawno uchwalonym dodatkiem funkcyjnym w wysokości 1500 zł. I obsadzenie ich odpowiednimi ludźmi. W międzyrzeckiej oświacie istnieje bałagan panie burmistrzu. Pan za ten bałagan odpowiada”.

21 kwietnia 2012

75 litrów krwi zebrano podczas regionalnego finału Ogólnopolskiej Akcji Krwiodawstwa MOTOSERCE, który odbył się w Międzyrzecu. Efekt akcji mógł być jeszcze lepszy, bowiem chętnych do oddania krwi nie brakowało. Niestety, służby medyczne w punkcie pobierania krwi, który zorganizowano w Miejskim Ośrodku Kultury, nie były w stanie jej przyjąć. Imprezę zorganizował Klub Motocyklowy Panther Free Group wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury. Swój udział mieli także strażacy, policjanci oraz pracownicy pogotowia ratunkowego z Międzyrzeca i Lublina.

30 kwietnia 2012

Drużyny OSP z Kwasówki, Wysokiego i Śródmieścia wypadły najlepiej na XXII Miejsko-Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych, rozegranych na międzyrzeckim stadionie. Organizatorem tegorocznej strażackiej rywalizacji była gmina Drelów.

MAJ

3 maja 2012

Podczas międzyrzeckich obchodów 221 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja wręczono nagrody za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sportu. „Międzyrzeckie Muzy” trafiły do rąk Mieczysława Kalenika, Krzysztofa Stachurskiego i Leszka Sokołowskiego. „Międzyrzeckie Wawrzyny” wręczono Wojciechowi Więckowskiemu, Wojciechowi Lubańskiemu i Magdalenie Suchocie. Ks. kan. Józef Brzozowski odebrał od wojewody Złoty Krzyż Zasługi.

11 maja 2012

154 uczniów z Międzyrzeca, Białej Podlaskiej, Drelowa, Miś i Rogoźnicy wzięło udział w III Biegu Konstytucji, który MOSiR zorganizował w parku Potockich.

14 maja 2012

W centrum miasta zaprezentowano wystawę "Międzyrzec Podlaski w starej fotografii", którą zorganizowało Stowarzyszenie Miłośników Historii Międzyrzeca. Interesujące jest to, że ekspozytury ze starymi fotografiami ustawiono tak, aby można było skonfrontować jak wyglądał Międzyrzec przed laty, i jak wygląda teraz.

14 maja 2012

Posterunkowy Przemysław Redzik oraz posterunkowa Agata Mućka w brawurowej akcji ratują 31-letniego mieszkańca Międzyrzeca, który próbował powiesić się na metalowej lince holowniczej. Szef międzyrzeckiego komisariatu, nadkomisarz Janusz Michaluk: „Jestem dumny i cieszę się, że mamy policjantów, którzy potrafią szybko reagować i myśleć w ekstremalnych sytuacjach”. Miesiąc wcześniej posterunkowa Iwona Łaziuk oraz starszy sierżant Paweł Miszta uratowali pijanego mężczyznę, który chciał skoczyć z balkonu jednego z międzyrzeckich bloków. W ostatniej chwili złapali go za nogi...

20 maja 2012

Siatkarze Międzyrzeckiej Trójki w II lidze! Decydujący o awansie mecz oglądało w hali Trójki blisko 400 osób. Skład zwycięskiego zespołu: Nowacki, Sobieszczak, Jesień, Wieczorek, Ostapowicz, Kasjaniuk, Szaruga (libero) oraz Kołodziej. Marcin Śliwa, trener Międzyrzeckiej Trójki: „Nie chcę nikogo wyróżniać, cała drużyna zapracowała na ten sukces. To młody zespół, trzech chłopaków jest wieku juniora, trzech kolejnych dopiero skończyło wiek juniorski (...) Moja koncepcja tego zespołu, to połączenie doświadczenia z młodością. Dwóch, trzech zawodników starszych, którzy pomagają uczyć tych młodszych”.

21 maja 2012

Około 2 tysiące osób bawiło się na corocznej imprezie „Majówka z Wipaszem”.

21 maja 2012

W Drelowie odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków ludowych. Główne nagrody trafiły do Zdzisława Marczuka oraz zespołów "Pogodna Jesień" z Konstantynowa i "Jutrzenki" ze Sławacinka Starego. Do udziału w eliminacjach wojewódzkich zakwalifikowano "Pogodną Jesień", oraz duety Zdzisława Marczuka z Julią Rabczuk i Pauliną Kwaśniewską. Nagrody publiczności otrzymały: zespół z Żeszczynki, "Worgulanki" z Worgul oraz "Leśnianki" z Leśnej Podlaskiej. Wyróżnienia przyznano Paulinie Kwaśniewskiej, zespołowi śpiewaczemu z Rozwadówki, "Leśnemu Echu" z Zaścianek, "Worsiankom" z Wors oraz Zdzisławowi Marczukowi.

CZERWIEC

1 czerwca 2012

Kontrowersje wokół wyboru dyrektora Ekonomika. Został nim przewodniczący rady miasta Robert Matejek. W Zespole Szkół Ekonomicznych zawrzało. Pojawiły się oskarżenia, że konkurs był ustawiony. Nie było niespodzianek w konkursach na dyrektorów LO i ZSP. Swoje stanowiska utrzymali Krzysztof Adamowicz i Arkadiusz Stefaniuk.

4 czerwca 2012

Pogoda pokrzyżowała szyki organizatorom tegorocznych Dni Międzyrzeca. Powody do niezadowolenia mogą mieć zwłaszcza międzyrzecznie, którzy wspólnie z Organizacją Turystyczną „Szlak Jagielloński” przygotowali cały blok imprez pod hasłem „Królewskie wiwaty”. Sobotnia pogoda skutecznie zniechęciła międzyrzeczan do odwiedzenia parku i rozbitego w nim rycerskiego obozu. Lepiej było już w niedzielę. Wieczorny blok koncertowy oglądało blisko 2 tysiące osób. Gwiazdą wieczoru był zespół Banda i Wanda.

5 czerwca 2012

Związkowcy z Regionu Środkowo-Wschodniego NSZZ Solidarność manifestowali na Placu Jana Pawła II swoje niezadowolenie z decyzji w sprawie zmian w systemie emerytalnym. Mieli ze sobą tabliczki ze zdjęciami posłów PO, PSL i RP, którzy poparli wniosek o przedłużenie wieku emerytalnego. Kilkudziesięcioosobowa grupa protestowała pod biurem poselskim Stanisława Żmijana. - Żyjąc z naszych podatków oszukali nas. W trakcie kampanii przedstawiciele PO zapowiadali zmiany przyjazne dla ludzi, a później zlekceważyli 2 mln podpisów tych, którzy chcieli referendum w sprawie zmian systemu emerytalnego. Będziemy o tym przypominali, na pewno tu wrócimy – podkreślali związkowcy.

7 czerwca 2012

Brajan Poniatowski wygrał 7. edycję tanecznego show You Can Dance! W nagrodę otrzymał czek na 100 tys. złotych i wyjazd na kurs tańca do Los Angeles. Ponad tysiąc osób dopingowało Brajana przed telebimem na Placu Jana Pawła II. Po ogłoszeniu wyników sms-owego głosowania zwycięzca podziękował rodzicom, producentom programu, jurorom i mieszkańcom Międzyrzeca.

18 czerwca 2012

Druhny z OSP Zawadki i druhowie z OSP Wysokie zwyciężyli w XIV Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych, które odbyły się w Piszczacu. Drużyna OSP Zawadki wystąpiła w składzie: Marzanna Osiej, Krystyna Borysiak, Natalia Puszkarska, Kinga Osiej, Magda Zając, Małgorzata Borysiak, Emilia Męczyńska, Katarzyna Paczuska. OSP Wysokie reprezentowali: Tomasz Mościcki, Andrzej Kasianiuk, Łukasz Biernacki, Michał Mościcki, Przemysław Węgrzyniak, Piotr Mikiciuk, Damian Semeniuk, Wojciech Mościcki, Przemysław Kucharuk.

18 czerwca 2012

Zryw Kożuszki wygrał rywalizację w Piłkarskiej Lidze Gminy Międzyrzec Podlaski w sezonie 2011/2012. Królem strzelców ligi został Artur Łukaszuk.

22 czerwca 2012

Drużyna OSP Krzewica wygrała Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Parczewie. Skład zwycięskiej drużyny: Kamil Zaniewicz, Karol Ostapiuk, Rafał Mikołajczuk, Łukasz Dawidziuk, Mateusz Marciszewski, Maciej Trochimiuk, Konrad Dawidziuk, Kamil Góralski, Artur Demianiuk, Patryk Oziębło. Młodym strażakom na zawodach towarzyszyli komendant OSP Krzewica Grzegorz Tymoszuk oraz ks. proboszcz Piotr Trochimiuk.

28 czerwca 2012

Większość radnych gminy Międzyrzec negatywnie oceniła wykonanie przez Mirosława Kapłana budżetu w 2011 roku i nie udzieliła mu absolutorium. Głównym zarzutem była niegospodarność. Opozycja wytykała wójtowi, że plan inwestycji zrealizowano jedynie w 46,6 proc. Nie było budowy sieci kanalizacyjnej w Berezie, budowy przydomowych oczyszczalni ścieków oraz nie zakupiono samochodu strażackiego. Radnym nie spodobało się także finansowanie z budżetu gminy przejazdów na „prywatne studia podyplomowe” Leszka Mikołajczuka. Skrytykowano także nie wypłacenie nauczycielom klas zero oraz pracownikom urzędu gminy poborów. Mirosław Kapłan komentował: „Jak tego słuchałem, to niemalże sam się przestraszyłem, że tu jakaś sodoma i gomora jest (...) Rada zabrała z budżetu pieniądze i teraz karze wójta za to, że nie wypłacił ludziom pieniędzy. Jeżeli zacząłbym w wyniku tego zwalniać ludzi lub zmniejszać im etaty o połowę, to złamałbym prawo. Było wiadomo przy zabieraniu pieniędzy, że na wypłaty nie wystarczy (...) Jeżeli budowa przydomowych oczyszczalni ścieków miała być finansowana w 75 procentach ze środków unijnych i jeżeli urząd marszałkowski nie ogłosił programu, w ramach którego moglibyśmy taką inwestycję zrobić, to tej inwestycji się nie wykona z prostej przyczyny, braku środków w budżecie (...) Jak można czynić zarzut z nie wybudowania sieci kanalizacyjnej w Berezie, skoro w listopadzie podpisałem umowę o dofinansowanie tej inwestycji na 3,5 mln zł. Były jeszcze dwa miesiące, listopad i grudzień, aby to zrobić, ale ja w takim czasie tego nie potrafię, może radni potrafią. W 2010 roku też był złożony wniosek na Berezę i przepadł z kretesem, ale wtedy wielu radnym, którzy i teraz są obecni, to nie przeszkadzało. Teraz podpisaliśmy umowę i jest to największa inwestycja w historii gminy". Zdaniem wójta rok 2011 był bardzo dobry dla gminy pod względem realizacji inwestycji i wyniku finansowego (...) Już dawno byłem informowany, że tego absolutorium nie będę miał, i że moje wysiłki choćbym gminę ozłocił tak będą podsumowane”.

30 czerwca 2012

Tragiczny wypadek w Łuniewie. 24-letni mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki VW Passat nie przeżył zderzenia z ciągnikiem rolniczym, który miał zamontowane widły z przodu i prasę do słomy z tyłu.

LIPIEC

2 lipca 2012

XV Dni Drelowa. W meczu sołtysów z radnymi nikt się nie oszczędzał. Wójt musiał opuścić boisko ze skręconą kostką. Soltysi wygrali 1:0.

3 lipca 2012

Rada miasta przyjęła uchwałę o nadaniu dla Brajana Poniatowskiego tytułu i odznaki „Zasłużony dla Miasta Międzyrzeca Podlaskiego”. Decydowano w tajnym głosowaniu. Za przyjęciem uchwały zagłosowało dziewięć osób, cztery były przeciw.

9 lipca 2012

Zakończyły się społeczne konsultacje w sprawie nadania imienia nowej ulicy, która połączy Brzeską i Drohicką. Głosy można było oddawać na stronie internetowej urzędu miasta. W sumie naliczono ich 7056, z czego ponad 50 procent na ulicę Lecha Kaczyńskiego.

11 lipca 2012

Na placu przy kościele Chrystusa Króla zaprezentowano wystawę "Tragedia Smoleńska - Prawda i Pamięć".

26 lipca 2012

Burmistrz podpisał w Lublinie umowę o dofinansowaniu projektu „Mój rynek w Międzyrzecu Podlaskim”. Miejskie targowisko przy ulicy Zarówie zostanie gruntownie przebudowane. Inwestycja ma kosztować około 1,5 mln zł. Większość pieniędzy, czyli 900 tys. zł, będzie pochodziła z Europejskiego Funduszu Rolnego. Resztę miasto wyłoży ze swojego budżetu. Oddanie nowego targowiska do użytku planuje się na lipiec 2013 roku.

26 lipca 2012

Na uroczystej gali z okazji Święta Policji liczna grupa funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Międzyrzecu została awansowana na wyższy stopień służbowy. Listę awansowanych otwiera szef komisariatu Janusz Michaluk, który otrzymał stopień podinspektora Policji. Stopień aspiranta sztabowego przyznano dla Józefa Kołodziejczuka, aspiranta dla Mariusza Abramowicza i Andrzeja Jóźwika, a starszego aspiranta dla Jarosława Jankiewicza. Awanse na sierżanta sztabowego otrzymali: Jakub Hawryluk, Arkadiusz Kwaśniewski, Iwona Matysiak, Dominik Mikołajczuk, Paweł Miszta, Sławomir Nestoruk, Andrzej Orzeł, Mariusz Paluszkiewicz, Szymon Sadowski, Marek Szczepaniuk, Jarosław Waszczuk. Stopnie starszego sierżanta: Tomasz Kąkolewski, Aleksandra Maksymiuk, Anna Pleskaczuk, Agata Sprycha. Stopnie sierżanta: Dariusz Gromadzki, Agata Mućka, Piotr Storski. Stopnie starszych posterunkowych: Iwona Łaziuk, Tobiasz Majszak, Sławomir Mroczek, Adam Strychalski.

28 lipca 2012

Co czwarta rodzina z gminy Drelów otrzyma komputer z legalnym oprogramowaniem i 26-miesięcznym abonamentem na dostęp do Internetu. Wszystko to w ramach projektu "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w województwie lubelskim". Do Drelowa trafią aż 303 komputery z 760 przyznanych dla województwa w ramach tego programu. Wartość przyznanej pomocy, to 1,8 mln zł. Wkład własny gminy jedynie 220 tys. zł.

SIERPIEŃ

14 sierpnia 2012

Tragedia na Placu Jana Pawła II. 59-letnia kobieta zginęła po upadku z okna na pierwszym piętrze kamienicy.

17 sierpnia 2012

Na ul. Warszawskiej samochód osobowy potrącił 71-letnią rowerzystkę. Kierowca uciekł z miejsca wypadku, zgubił jednak tablicę rejestracyjną. Policjanci ustalili właściciela pojazdu. 47-letniego mężczyznę zastali w domu. Był nietrzeźwy. Wypierał się, że to on kierował samochodem. Nie przyznał się do tego również jego 18-letni syn. Obu zatrzymano.

19 sierpnia 2012

PKP S.A. rozpoczęła przebudowę międzyrzeckiego dworca kolejowego. Inwestycja, za którą kolej zapłaci około 1,5 mln zł ma być zrealizowana do sierpnia 2013 roku.

22 sierpnia 2012

Afera Amber Gold. Poszkodowani są także w Międzyrzecu. 72-letnia mieszkanka miasta korzystając z pośrednictwa jednego z banków wpłaciła 25 000 zł na konto firmy oraz zawarła z nią umowę depozytu towarowego. W związku z doniesieniami medialnymi o kłopotach Amber Gold próbowała nawiązać kontakt z firmą i wycofać wpłatę. Gdy jej się to nie udało zgłosiła się na policję.

28 sierpnia 2012

Dwie 14-latki w nietypowy sposób ujawniły swą miłość do koni. 41-letni mężczyzna zadzwonił w nocy na komisariat, informując, że ze stajni skradziono mu kucyka szetlandzkiego oraz konia zimnokrwistego. Dodał, że otrzymał telefon od znajomego, który widział jak dwie osoby prowadziły jego konie jedną z ulic. Policjanci znaleźli zwierzęta na stadionie miejskim na ulicy Pszennej. Jeździły na nich dwie 14-letnie mieszkanki Międzyrzeca. Dodatkowo na koniach znaleziono fragmenty uprzęży i siodło skradzione z budynku gospodarczego na ulicy Piłsudskiego. Jarosław Janicki, rzecznik bialskiej Komendy Miejskiej Policji: „14-latki miały już wcześniej kontakt z tymi zwierzętami i jeździły na nich. Kradzież uprzęży i dzisiejszą nocną jazdę po stadionie tłumaczyły pasją, jaką darzą konie. Zachowanie 14-latek oceni Sąd Rodzinny”.

29 sierpnia 2012

Członkowie Akcji Katolickiej i harcerze zebrali podczas odpustu św. Rocha 5,5 tys. zł na ratowanie zabytkowych pomników (tyle samo udało się zebrać podczas kwesty 1 listopada).

29 sierpnia 2012

Zespół Gamix wygrał rywalizację w Międzyrzeckiej MOSiR Orlik Lidze Piłki Nożnej Amatorów. Zwycięzcą strzeleckiej klasyfikacji został Daniel Wysokiński z jedenastoma trafieniami. Nagroda dla najlepszego bramkarza przypadła Grzegorzowi Kasianiukowi, który puścił zaledwie 7 goli.

WRZESIEŃ

7 września 2012

Przedstawiciele władz samorządowych i wykonawców przecięli wstęgę nad nowo wybudowaną drogą przy ul. Brzeskiej oficjalnie otwierając obszar „Terenów Inwestycyjnych”. Zgodnie z założeniami inwestorów – władz samorządowych Międzyrzeca – inwestycja ma służyć rozwojowi przedsiębiorstw (zwłaszcza małych i średnich) prowadzących działalność w zakresie nowoczesnych usług. Preferowane mają być przedsiębiorstwa z sektora nowoczesnych technologii IT, przemysłu samochodowego, usług telekomunikacyjnych i teleinformatycznych. Całość stworzona na obszarze 7,2 ha za kwotę 11 028 486 zł, w tym 1 102 848,60 zł z budżetu miasta. Na razie brak jest propozycji inwestycji na przygotowanym terenie...

17 września 2012

Schola z parafii św. Mikołaja świętowała jubileusz 25-lecia powstania. Z tej okazji odbył się uroczysty koncert.

25 września 2012

W parafii św. Mikołaja uroczyście świętowano jubileusz 50-lecia kapłaństwa księdza prałata Michała Domańskiego, proboszcza parafii św. Mikołaja w latach 1987-2007. Przy bramie głównej kościoła ustawiono wielki głaz z zegarem słonecznym i napisem "Czas Ucieka Wieczność czeka. W 50-tą rocznicę święceń kapłańskich ks. prałata Michała Domańskiego proboszcza parafii św. Mikołaja w Międzyrzecu Podl. w latach 1987-2007 AD. 2012".

PAŹDZIERNIK

1 października 2012

Uroczystość otwarcia stoku narciarskiego przy ulicy Zahajkowskiej. Na uroczystość przybyło wielu mieszkańców Międzyrzeca zwabionych zaproszeniami, które władze wysłały m.in. do prezesa Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusza Tajnera oraz Adama Małysza. Żadna z wymienionych osób do Międzyrzeca jednak nie przyjechała. Na inwestycję wydano ponad 5,2 mln zł. 70 procent tej kwoty pochodziło z funduszy Unii Europejskiej.

2 października 2012

W Kożuszkach kierowca ciężarowego mercedesa wymijając pieszych śmiertelnie potrącił leżącego na środku drogi 62-letniego mieszkańca gminy Międzyrzec.

13 października 2012

W II-ligowym debiucie siatkarze z Międzyrzeca pokonują Żyrardowiankę Żyrardów 3:1. Skład Trójki: Łęgowski Paweł, Nowacki Tomasz, Wieczorek Jacek, Kasjaniuk Sylwester, Kondraciuk Karol, Ostapowicz Rafał, Jesień Bartosz, Sobieszczak Patryk, Roszkowski Damian, Musiał Wiktor, Szaruga Konrad, Sadowski Jakub. Trenerzy: Marcin Śliwa, Bartosz Jesień.

15 października 2012

Siedem strażackich jednostek uczestniczyło w gaszeniu pożaru, który wybuchł w suszarni Wytworni Pasz. Akcja trwała 13 godzin. Prawdopodobną przyczyną było zwarcie instalacji elektrycznej. Zniszczeniu uległy wentylatory, przewody i około 5 ton kukurydzy.

17 października 2012

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej międzyrzeckich nauczycieli odznaczano w mieście i powiecie. Medal Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania otrzymała Elżbieta Panasiuk z Zespołu Placówek Oświatowych nr 3. Złotym medalem za długoletnią służbę odznaczono Elżbietę Grzebiliszewską z Zespołu Placówek Oświatowych nr 2. Srebrnym wyróżniono Jolantę Gruszczyńską z Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 oraz Annę Kasianiuk z Zespołu Placówek Oświatowych nr 3. Medal brązowy otrzymał Maciej Jabłoński z Zespołu Placówek Oświatowych nr 2. Po raz siódmy doceniono emerytowanych nauczycieli, wręczając im „Pochodnie Oświaty” z mottem „Kto chce innych zapalać, musi sam płonąć”. W tym roku otrzymali je: Teresa Szczepańska, Janina Lech-Szymańska, Elżbieta Panasiuk, Izabela Trojanowska i Zdzisław Grudniewski. Osiem osób otrzymało nagrody burmistrza w wysokości 2300 zł (brutto). Wyróżnieni to: Teresa Turska - wicedyrektor ZPO nr 1, Aldona Płudowska - wicedyrektor ZPO nr 2, Mirosław Kot - dyrektor ZPO nr 3, Beata Ługowska - wicedyrektor ZPO nr 3, Maria Matejuk, Dorota Nowosz, Urszula Sobczak i Katarzyna Szmulik.

23 października 2012

Stowarzyszenie Miłośników Historii Międzyrzeca przygotowało wystawę o zakładach pracy, które funkcjonowały na terenie miasta. Niestety, na prezentację ciekawej wystawy "Dawne zakłady Międzyrzeca Podlaskiego" przeznaczono tylko cztery dni.

LISTOPAD

3 listopada 2012

W Jelnicy kierująca fordem mondeo 21-letnia mieszkanka gminy Międzyrzec najechała na leżącego na jezdni rowerzystę. Mimo prób reanimacji 61-letniego Mariana G. z Sawek nie udało się uratować.

4 listopada 2012

Zakończenie długiej wiosennej i jesiennej serii zwycięstw seniorów Huraganu Międzyrzec. Wiosną nasi piłkarze awansowali do klasy A. Jesień zakończyli w fotelu lidera. W ostatnim spotkaniu, w derbach miasta i gminy Międzyrzec pokonali Krznę Rzeczyca 2:0. Bramki strzelali Korniluk i Rusinek. Spotkanie obserwowało około 300 osób. Skład Huraganu: Nowak – Węgrzyniak, Starzyński (75’ Marczuk), Tusz, Korniluk, Zaniewicz, Rostek, Puścian (77’ Chilimoniuk), Zdunek, Rusinek (75’ Wojtczuk), Bogucki (85’ M. Łobejko). Trener Jacek Syryjczyk. Skład Krzny: Brodawka – Podgajny, Hawryluk, Semeniuk, A. Ostapiuk (80’ Czumer), Ł. Ostapiuk (75’ Ciechanowicz), Lecyk, Lewczuk, Małaszuk, Pietruk (65’ Biernacki), Kaczanowski. Trener Przemysław Hawryluk.

10 listopada 2012

Dyrektor międzyrzeckiego ogólniaka Krzysztof Adamowicz negatywnym bohaterem reportażu wyemitowanego w TVN. Zlekceważył przepisy, nauczyciela skazanego za umyślne dokonanie przestępstwa zwolnił dopiero po interwencji telewizyjnych reporterów.

8 listopada 2012

22-letni międzyrzeczanin jadąc busem potrącił rowerzystę. Był pijany i miał zakaz kierowania pojazdami. Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulicy Warszawskiej i 3 Maja. Prawidłowo jadący rowerem 33- letni mieszkaniec Międzyrzeca został uderzony z tyłu przez busa marki VW, którego kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia. Na podstawie numerów tablic rejestracyjnych policjanci ustalili sprawcę wypadku i szybko dotarli do miejsca jego zamieszkania. Mieszkanie było zamknięte, ale w zamku tkwił klucz. 22-letni mieszkaniec Międzyrzeca chciał się ukryć w mieszkaniu przed policjantami, zamknął od środka zamek, ale zapomniał wyjąć klucz od strony zewnętrznej. W organizmie miał ponad 1,8 promila alkoholu.

14 listopada 2012

W Tuliłowie 25-letni mieszkaniec Halas kierujący samochodem osobowym marki fiat 126p na prostym odcinku drogi najechał na idącego prawą stroną jezdni (w tym samym kierunku) pieszego. W wyniku zderzenia 20-latek poniósł śmierć na miejscu.

17 listopada 2012

Prokuratura oskarża leśniczego z międzyrzeckiego Nadleśnictwa o śmiertelne postrzelenie znajomego podczas polowania na dziki. Do tragicznego zdarzenia doszło przy polu kukurydzy w miejscowości Żelizna. 27-letni Szczepan C., który wcześniej widział dziki buszujące po jego polu, o pomoc poprosił znajomego leśniczego i jednocześnie myśliwego. Obaj wybrali się na polowanie. 40-letni Jacek K. zaczaił się z dubeltówką, a gospodarz miał wypłoszyć zwierzynę z lasu. Zdaniem prokuratury myśliwy nie zachował należytej ostrożności. Było już ciemno, a dodatkowo pojawiła się mgła. Jacek K. oddał strzał - jak mu się wydawało - do dzika, tymczasem śmiertelnie postrzelił znajomego.

19 listopada 2012

W Wipaszu maszyna zmiażdżyła 24-letniemu pracownikowi obie dłonie. Poszkodowany miał w organizmie 1 promil alkoholu.

19 listopada 2012

Na wniosek burmistrza radni przegłosowali podwyżkę lokalnych podatków i opłat targowych w 2013 roku.

28 listopada 2012

Piłkarka Huraganu Międzyrzec Agnieszka Jędrzejewicz zadebiutowała w reprezentacji Polski U-15. W dwumeczu z Białorusią zdobyła pięć bramek. Opiekun kadry – międzyrzeczanin Andrzej Soroka komplementował jej grę, określając jako „najjaśniejszą postać meczu”.

30 listopada 2012

Na Plac Jana Pawła II przeniesiono z ulicy Partyzantów Białego Orlika. Lodowisko cieszy się sporą popularnością.

GRUDZIEŃ

5 grudnia 2012

W Kodniu podsumowano współzawodnictwo sportowe szkół powiatu bialskiego. Bardzo dobrze wypadło Liceum Ogólnokształcące im. gen. Wł. Sikorskiego, które w Licealiadzie zajęło pierwsze miejsce. Wyróżniono nauczycieli, których podopieczni osiągali najlepsze wyniki. Za osiągnięcia w rywalizacji na poziomie finałów wojewódzkich listy gratulacyjne od starosty Tadeusza Łazowskiego otrzymali m.in. Wojciech Lubański z SP nr 3 Międzyrzec oraz Dorota Plewka, Anna Kamińska i Marcin Śliwa z LO Międzyrzec.

6 grudnia 2012

Policjanci z Międzyrzeca złapali sprawcę serii kradzieży dokonanych na terenie miasta, m.in. w szpitalu.

10 grudnia 2012

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych nie będzie dalej zarządzać cmentarzem przy ulicy Brzeskiej. Parafia św. Józefa wymówiła firmie umowę, bo zaczęła żądać od mieszkańców wysokich opłat za dzierżawę placu pod grobem. Od 1 stycznia 2013 administratorem cmentarza przy ulicy Brzeskiej będzie Zakład Pogrzebowy "Hades" z Białej Podlaskiej.

11 grudnia 2012

Międzyrzecki stok udostępniono narciarzom 1 października, tymczasem dopiero 21 listopada na jego użytkowanie zezwolił nadzór budowlany. Sprawą zajęła się prokuratura. Śledczy chcą sprawdzić czy przypadkiem nie przekroczono uprawnień przy uruchamianiu stoku i czy korzystający z niego nie odnieśli uszczerbku na zdrowiu.

12 grudnia 2012

Brutalny napad na ulicy Kościelnej. Grupa napastników pobiła i okradła 47–letniego mieszkańca Międzyrzeca. Sprawcy pozostawili go na śniegu nieprzytomnego, bez butów i kurtki. Policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzewane o to, że były w grupie, która dokonała rozboju. Są to mieszkańcy Międzyrzeca w wieku 17, 18 i 22 lat.

19 grudnia 2012

Ks. kanonik Stefan Karwowski, pierwszy proboszcz parafii Chrystusa Króla, otrzyma tytuł Honorowego Obywatela Międzyrzeca. Uchwałę o przyznaniu tytułu podjęła jednogłośnie rada miasta.

21 grudnia 2012

W PKW zarejestrowano Komitet Wyborczy Wyborców Marcina Duszka „Sprawiedliwa Gmina”. Młody działacz PiS chce startować w wyborach na wójta gminy Kąkolewnica. Datę przedterminowych wyborów wyznaczono na 20 stycznia.

23 grudnia 2012

Do potrzebujących trafiła świąteczna pomoc. Młodzież ze szkolnych kół Caritas wspólnie ze strażakami z OSP w ramach ogólnopolskiej akcji „Świąteczna zbiórka żywności” zebrała od międzyrzeczan blisko 1600 kg żywności, z których zrobiono 130 paczek. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej dla około 300 rodzin przekazali ponad tonę mięsnych produktów. Organizacja „Podaj dziecku pomocną dłoń” swoim podopiecznym rozdała 280 paczek ze słodyczami i artykułami spożywczymi.

28 grudnia 2012

Radni przyjęli budżet na przyszły rok. Dochody zaplanowano na 47,9 mln zł, wydatki - 49,8 mln zł. Wzrośnie zadłużenie. W 2013 roku podjęta będzie kolejna transza kredytu w wysokości 6 mln zł. Na samą spłatę odsetek od zadłużenia trzeba będzie przeznaczyć 980 tys. zł. Wydatki inwestycyjne wyniosą 4,2 mln zł.

 
Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (13 stycznia 2013 19:19:48) "Jedyny słuszny" to jest kierunek przyjęty przez władze Międzyrzeca. Zadłużać miasto nie patrząc na konsekwencje! autor: gość
  (3 stycznia 2013 15:20:37) obiektywizm Chciałbym się zapytać autora dlaczego nie jest obiektywny w swoim przeglądzie wydarzeń z 2012 roku? Jak widać służy ono tylko jedynemu "słusznemu" celowi. Pozdrawiam autora i życzę w 2013 roku więcej obiektywizmu. autor: mieszkaniec_międzrzeca
  (2 stycznia 2013 11:46:25) Dziękujemy za życzenia. Zwłokę w sprawie nadania nazwy nowej ulicy postaramy się wyjaśnić. autor: admin
  (2 stycznia 2013 07:12:47) Bardzo lubię Wasz portal. Życzę wiele sukcesów w Nowym Roku! ;) autor: M
  (1 stycznia 2013 11:09:22) Bardzo fajny przegląd roku autor: gość
  (31 grudnia 2012 21:51:15) Co z nadaniem nazwy dla nowej ulicy ? Może administrator dowiedział by się kiedy zostanie nadana nazwa im. L. Kaczyńskiego nowej ulicy ? We wrześniu na sesji miało być głosowanie, a tu cisza jak makiem zasiał ... autor: R
  logo male