Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
8.2°C
Kontakt
gmina Drelów

Poznaj swoich radnych: Ewa Tarasiuk

22 kwietnia 2024 19:20 | autor: red.Mi

Ewa Tarasiuk do rady gminy Drelów kandydowała już po raz drugi, co jest wynikiem jej dbałości zarówno o potrzeby infrastrukturalne gminy, jak i poczucia wagi tworzenia środowiska sprzyjającego mieszkańcom w każdym wieku. Jej dotychczasowa działalność w radzie przełożyła się na ponad 80% poparcie głosujących z okręgu nr 4 obejmującego Zahajki i Przechodzisko.

Radna drugiej kadencji rady gminy Drelów Ewa Tarasiuk, 45-letnia mieszkanka Zahajek, posiada wykształcenie wyższe magisterskie pedagogiczne. Na co dzień pracuje w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Międzyrzecu Podlaskim na stanowisku starszego specjalisty pracy socjalnej, realizując zadania ustawy o pomocy społecznej. Zajmuje się także pracą w Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Drelowie oraz pracą w Komisji  Alkoholowej w Międzyrzecu Podlaskim, realizując zadania ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, w tym działania profilaktyczne.

W wyborach samorządowych do rady gminy, które zostały przeprowadzone 7 kwietnia, zdobyła 144 głosy, co przełożyło się na 80,90% poparcia wyborców z okręgu nr 4 obejmującego Zahajki i Przechodzisko. Jej kontrkandydatem był Wiesław Szykut, który otrzymał 34 glosy.

- Za wszystkie oddane głosy serdecznie dziękuję. Będę pracowała tak, jak do tej pory, czyli z pełnym zaangażowaniem we wszystkie sprawy - zapewnia radna Ewa Tarasiuk . Dotychczasowa praca w radzie gminy Drelów pozwala jej realizować poczucie społecznej misji, dlatego też zdecydowała się na tegoroczną kandydaturę. - Po raz drugi zdecydowałam się ubiegać o mandat radnego, ponieważ, tak jak będąc radną od 2018 r., tak i teraz, zależy mi na rozwoju gminy Drelów w różnych jej obszarach. Mam tu na myśli głównie dwa obszary: przede wszystkim gospodarczy i społeczny, oba są dla mnie bardzo ważne.

Priorytet: kapitał ludzki

Wśród priorytetowych zadań radna wymienia m.in. polepszenie warunków życia mieszkańców poprzez budowę dróg, poprawę bezpieczeństwa mieszkańców dzięki powstaniu chodników oraz podniesienie jakości życia poprzez budowę oświetlenia.

- Innym obszarem jest ten związany z wymiarem społecznym i rozwojem kapitału ludzkiego, tworzący środowisko sprzyjające mieszkańcom w różnym wieku. Przede wszystkim rozwój tężyzny fizycznej wśród dzieci i młodzieży, poprzez upowszechnianie sportu w różnych jego formach, m.in. upowszechnianie jazdy na rowerze. Tworzenie przyjaznych warunków do osiedlania się na terenach wszystkich miejscowości naszej gminy. Ponadto wspieranie instytucji, które pracują na rzecz odkrywania talentów wśród dzieci i młodzieży. Mam tutaj na myśli Gminne Centrum Kultury, Gminną Bibliotekę Publiczną, szkołę czy przedszkole. Dzisiaj dzięki mediom społecznościowym można śledzić na bieżąco wszelkie formy aktywności w/w instytucji i placówek. Ja zawsze jestem pod wrażeniem dopracowania każdego szczegółu. Wyraźnie widać ogrom włożonej pracy i serca. Ponadto organizowanie warsztatów, koncertów czy spotkań z ciekawymi ludźmi zawsze sprzyja integracji społecznej. Idąc dalej, bardzo ważną rzeczą jest tworzenie w społeczności lokalnej środowiska wzajemnego wsparcia dla seniorów, poprzez zapewnienie zagospodarowania czasu rożnymi zajęciami na rzecz podnoszenia sprawności, aby jak najdłużej mogli cieszyć się zdrowiem. Kolejną bardzo ważną rzeczą jest tworzenie poprawy jakości życia dla osób niepełnosprawnych, starszych, wymagających wsparcia w postaci usług opiekuńczych na terenie gminy - podkreśla radna Ewa Tarasiuk przybliżając szczegółowo płaszczyzny, na których do tej pory prowadziła aktywne działania, i na których zamierza się też skupiać w nowej kadencji.

Punkty pomocy jednym z sukcesów rady gminy poprzedniej kadencji

Jak zauważa, podczas minionej kadencji rada gminy podjęła szereg istotnych uchwał, dzięki którym na przykład Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej może skutecznie realizować wszystkie wyżej wymienione zadania, co ma znaczący wpływ na podniesienie jakości życia mieszkańców.

- Bardzo istotnym elementem są też działania profilaktyczne w zakresie podnoszenia świadomości mieszkańców, tych najmłodszych, ale też starszych oraz dorosłych osób, dotyczących nadużywania alkoholu, substancji psychoaktywnych, uzależnień behawioralnych, tj. uzależnień od telefonu, internetu, ściśle we współpracy ze szkołami i Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Dla przypomnienia dodam, że w ubiegłej kadencji, dzięki zgodnej współpracy wszystkich radnych oraz współpracy rady gminy z panem wójtem, przy urzędzie gminy powstał Gminny Punkt Konsultacyjny Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień - podkreśla.

GMINNY PUNKT KONSULTACYJNY PROFILAKTYKI I ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW UZALEŻNIEŃ:
- czynny w drugi i czwarty wtorek każdego miesiąca w godzinach od 15:00 do 17:00
- pokój nr 4
- dyżur pełni w nim terapeuta uzależnień.

Na terenie gminy powstał również GMINNY PUNKT INTERWENCYJNO-KONSULTACYJNY:
- udzielane są w nim porady psychologiczne osobom uzależnionym od alkoholu i narkotyków, współuzależnionym i doznającym przemocy w rodzinie
- porad udziela psycholog
- punkt jest czynny w pierwszy i trzeci piątek każdego miesiąca  w godzinach od  9:00 do 12.00,
- pokój nr 4.

- Bardzo się cieszę, że taki pomysł wdrożenia w/w działań pomocowych zyskał uznanie i dzisiaj osoby potrzebujące tego typu pomocy mogą bezpłatnie skorzystać z porad - podsumowuje radna.

Praca na rzecz mieszkańców Zahajek i Przechodziska

W swojej pracy w radzie gminy radna będzie reprezentowała mieszkańców dwóch miejscowości: Zahajek i Przechodziska.

- Reprezentowanie spraw i potrzeb mieszkańców miejscowości, w której mieszkam oraz sąsiedniej, jest dla mnie tak samo bardzo ważne. Już podczas marcowego zebrania mieszkańcy Przechodziska wskazywali na budowę drogi gminnej poprzez utwardzenie jej asfaltem. W przyszłej kadencji będzie to moim priorytetem. Moim zamierzeniem w tej miejscowości jest doprowadzenie do założenia Koła Gospodyń Wiejskich, aby móc sięgać po środki na działalność koła w celu pielęgnowania i krzewienia kultury ludowej w naszej małej Ojczyźnie. Ponadto w miejscowości Przechodzisko należy pochylić się nad modernizacją i doposażeniem Domu Ludowego - przybliża plany Ewa Tarasiuk. - Z kolei w miejscowości Zahajki priorytetem jest utwardzenie drogi gminnej z Zahajek do Berezy, oczywiście we współpracy z gminą Międzyrzec Podlaski. Ponadto będę zabiegała o budowę oświetlenia przy drodze gminnej w Zahajkach, o którym mieszkańcy mówili podczas zebrania sołectwa Zahajki. Planuję także dalszą współpracę z Kołem Gospodyń Wiejskich, którego jestem członkinią, w celu rozwijania i krzewienia kultury ludowej.

Przed radą gminy pracowita kadencja

Wśród pilnych potrzeb nowej kadencji samorządu, które w jej ocenie możliwe są do zrealizowania dzięki wypracowaniu zgodnej współpracy wszystkich radnych z poprzedniej kadencji z wójtem Piotrem Kazimierskim, radna Tarasiuk wymienia:
- budowę przedszkola samorządowego wraz ze żłobkiem i kuchnią,
- budowę kanalizacji w Drelowie,
- budowę oczyszczalni ścieków w Drelowie,
- przebudowę Gminnego Centrum Kultury z jeszcze lepszym dostępem do dóbr kultury,
- wykonanie wodociągu zgodnie z aktualnymi potrzebami mieszkańców,
- budowę dróg i chodników.

- Jeśli chodzi o inicjatywy na przyszłą kadencję to spróbuję podjąć działania, oczywiście we współpracy z radnymi oraz wójtem, zmierzające do tworzenia na terenie gminy miejsc spotkań dla dzieci i młodzieży. Nie we wszystkich miejscowościach są place zabaw czy boiska. Dzieci i młodzież bardziej dziś, niż kiedykolwiek, potrzebują większej aktywności fizycznej na swoim terenie, aby móc rozwijać sprawność fizyczną w myśl powiedzenia: "w zdrowym ciele zdrowy duch". Ponadto warto, w mojej ocenie, pochylić się nad zabieganiem o zbudowanie ciągu ścieżki rowerowej przy drodze wojewódzkiej nr 813 od strony Międzyrzeca Podlaskiego w kierunku samego Drelowa. Budowa tego typu nawierzchni znacznie podniesie stan bezpieczeństwa rowerzystów. Jestem przekonana, że jeszcze bardziej wpłynie to też na uaktywnienie i rozpowszechnienie tego sportu. Myślę też, że w czasie pięcioletniej kadencji jako rada gminy winniśmy się także pochylać nad tymi sprawami, które będą podyktowane zmieniającą się rzeczywistością. Na dzień dzisiejszy przewidujemy i planujemy wiele przedsięwzięć i inwestycji, a co przyniesie życie, tego nie wie nikt - zauważa.

Wobec niepewnej przyszłości radna z Zahajek ma jednak pewność co do jednej, bardzo ważnej kwestii. - Wszystkie inicjatywy wymagają zgodnego podejmowania decyzji wszystkich radnych. Oczywiście uważam, że różnica zdań jest wskazana, ponieważ każdy z nas ma wiedzę i różne doświadczenia, ale w tej różnicy zdań ważne jest wypracowanie wspólnego mianownika, abyśmy mogli jak najlepiej służyć mieszkańcom gminy, rozwijać ją oraz reprezentować potrzeby mieszkańców, skoro nas wybrali i powierzyli swoje sprawy. Na uwagę zasługuje fakt, o którym powszechnie wiadomo, że zgoda buduje i do tej zgody będę dążyć i o nią zabiegać - zapewnia radna Ewa Tarasiuk.

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (26 kwietnia 2024 22:40)
    Ścieżka rowerowa
    Jak już będziecie robić tą ścieżkę to pociagnijcie ja odrazu do Kwasówki tam też jest ten sam ruch i są wypadki z udziałem rowerzystów...
    autor: Mieszkaniec

    (23 kwietnia 2024 14:18)
    Świetny plan z tą ścieżką rowerową ,przy drodze wojewódzkiej 813 z Międzyrzeca Podlaskiego do Drelowa.Na tej drodze jest bardzo duży ruch samochodów więc taka ścieżka miała by sens . Jak jest ciepło to jest spory ruch rowerzystów jeszcze większy w weekend.
    autor: gość

    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny