YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Wakacji czas, idziemy w las - piknik w Żerocinie

12 lipca 2018 15:19:56 | autor: Redakcja / Małgorzata Kołodziejczyk
Międzyrzeccy leśnicy, 19 czerwca, przy współudziale sponsorów zorganizowali piknik ponad 50-osobowej grupie dzieci ze Szkoły Podstawowej w Żerocinie.

Leśny piknik dla dzieci z Żerocina (fot. arch. Nadleśnictwa Międzyrzec)

Pod hasłem „Wakacji czas, idziemy w las”, w przededniu wakacji odbył się piknik dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich w Żerocinie. Pomysłodawcą i głównym organizatorem spotkania było Nadleśnictwo Międzyrzec.

Piknik to  efekt wcześniejszej współpracy szkoły i nadleśnictwa. – W trakcie roku szkolnego dzieci i młodzież ze szkoły w  Żerocinie  przyjeżdżały na zajęcia edukacyjne  do leśnictwa Sitno, gdzie znajduje się szkółka leśna – przypomina Małgorzata Chmura, specjalista ds. edukacji leśnej.  Tym razem miejscem spotkania było leśnictwo Żerocin i tereny przyszkolne.  – Wydarzenie mogło się odbyć także dzięki sponsorom, do których zwróciliśmy się z prośbą o wsparcie  - podkreśla Magdalena Semeniuk, dyrektor Szkoły Podstawowej w Żerocinie. -  Dużą pomocą służyła także jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Żerocina i miejscowe koło gospodyń wiejskich – dodaje.

Pogoda dopisała a na najmłodszych czekało wiele atrakcji: dmuchane zjeżdżalnie, konkursy przygotowane i przeprowadzone przy współudziale pracowników nadleśnictwa oraz zabawy, które koordynował animator kultury. Strażacy z miejscowej jednostki JRG przygotowali pokaz medyczny połączony z lekcją udzielania pierwszej pomocy. Dużym zainteresowaniem cieszyła się też prezentacja sprzętu gaśniczego;  w tym wyposażenia samochodu strażackiego.  Zaprezentowana została kurtyna wodna, basen przeciwpożarowy; strażacy pokazali  też w jaki sposób odbywa się rozcinanie samochodu, który uległ wypadkowi oraz gaszenie pożaru.  Najmłodsi z zaciekawieniem wysłuchali pogadanki Małgorzaty Chmury:  „co można, a czego nie można w lesie”.  – Nie tylko w trakcie pogadanki, ale też poprzez różne elementy zaprezentowane podczas pikniku chcieliśmy uświadomić dzieciom jak ważne jest zachowanie bezpieczeństwa: zarówno w lesie, jak i w innych okolicznościach, z którymi stykają  się na co dzień. Chcieliśmy nie tylko mówić, ale też pokazać  praktycznie jak zachować się w konkretnej sytuacji – podkreśla specjalista ds. edukacji leśnej. Konkurs z nagrodami: „bezpieczne wakacje, bezpieczna droga”, przeprowadzili wśród najmłodszych obecni na pikniku przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego z Białej Podlaskiej.

W gronie pracowników Nadleśnictwa Międzyrzec, zaangażowanych w przygotowanie jak i przeprowadzenie pikniku, zaleźli się: Małgorzata Chmura, Anna Gajaszek, Małgorzata Gajecka, Janusz Kossak, Dariusz Jastrzębski, Paweł Szczepaniuk i Agnieszka Wołujczyk.  – Jesteśmy ogromnie wdzięczni leśnikom i nadleśnictwu; gdyby nie oni taka impreza dla 50 - osobowej społeczności naszej szkoły nie mogłaby się odbyć. Mogliśmy zapewnić dzieciom moc atrakcji  również dzięki zaangażowaniu sponsorów i osób, które są bliskie naszej placówce oświatowej – mówi dyrektor Magdalena Semeniuk. - Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy się wspaniale bawić i jednocześnie wiele nauczyć. Mam nadzieję, że nasza współpraca będzie kontynuowana w przyszłości – podsumowuje.

Sponsorami pikniku byli: pracownicy Nadleśnictwa Międzyrzec, Nadleśnictwo Międzyrzec, Koło Łowieckie ”Hubertus”, Koło Łowieckie „Słonka”, Koło Łowieckie „Jeleń”, Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Andrzej Leszczyński, Właściciel  Firmy Przewozowej EROPTIR Edward Leszczyński, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Międzyrzecu Podlaskim Wiesław Kozaczuk, ADEXA Dariusz Sokołów, Zakłady Mięsne Wierzejki, Poseł Marcin Duszek, Grzegorz Krupski.


Leśny piknik dla dzieci z Żerocina


 
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male