YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Trzej Królowie przejdą przez Drelów

3 stycznia 2018 08:41:54 | autor: Redakcja
6 stycznia przez Drelów przejdzie orszak Trzech Króli oraz zaprezentowany zostanie nowy spektakl grupy teatralnej "Tu i Teraz".

Przegląd Kolęd i Pastorałek w Drelowie na Trzech Króli (fot. GCK w Drelowie)

Grupa Teatralna „Tu i Teraz”, Gminne Centrum Kultury w Drelowie oraz Parafia NP NMP  w Drelowie zapraszają do wzięcia udziału w przemarszu Orszaku Trzech Króli, który odbędzie się 6 stycznia.

Organizatorzy zapewniają, że nie zabraknie atrakcji i jednocześnie zachęcają do aktywnego udziału w wydarzeniu. Mile widziane stroje: pastuszków, aniołków  i innych postaci związanych z wydarzeniem Narodzenia Jezusa.

Program wydarzenia:

11.00 – uroczysta msza św. w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Drelowie
12.00 – przemarsz Orszaku Trzech Króli do GCK w Drelowie
12.15 –  spektakl „Trzej Królowie” w wykonaniu Grupy Teatralnej „Tu i Teraz”
12.50-13.00 – przerwa na kawę i ciasto
13.00 – „Herody” w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Żerocinie

Grupa teatralna "Tu i Teraz" działająca już kilku lat przy Gminnym Centrum Kultury w Drelowie, co roku przygotowuje nowe inscenizacje teatralne, związane z tradycją i kulturą regionu. Często motywami przewodnimi sztuk są tradycje związane z okresem Bożego Narodzenia oraz Wielkanocny. Są one przeważnie jedynie tłem do właściwych treści, które starają się przekazać autorzy inscenizacji. Przedstawiane w sztukach idee i problemy są ponadczasowe. Często prezentowane we współczesnych realiach bliższych widzowi.

Podobną formułę będzie miała najbliższa inscenizacją przygotowana na święto "Trzech Króli". Jest zachętą do zatrzymania się i chwili refleksji.

Członkowie drelowskiej grupy teatralnej pochodzą z okolicznych miejscowości.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (3 stycznia 2018 17:43:24) Ok. Zwracam honor. Ale tak naprawdę to jest portal inf. A admin. Sam powinien zadbać o przekaz. Pozdrawiam. autor: gość
  (3 stycznia 2018 15:52:38) Orszak info Informacja jest przygotowana i zostanie dziś opublikowana. PS. Informacja z Drelowa szybciej, bo przygotowali plakat i przesłali do redakcji. autor: Redakcja
  (3 stycznia 2018 11:14:59) Pytanie jest prowokacyjne albowiem dziwi mnie fakt, że na tej stronie / stronie informacyjnej MIĘDZYRZECA / nic nie ma na temat tego wydarzenia. Także starujemy o 10.30. Tylko od mieszkańców zależy powodzenie tej imprezy- jej rozmiar, a przede wszystkim doniosłość. Organizator /księża/zadbali aktoróww, oprawę, korony, śpiewniki itd. autor: gość
  (3 stycznia 2018 10:16:18) do gośća Orszak będzie ,trzeba było być w kościele,ksiądz ogłaszał. autor: edi
  (3 stycznia 2018 09:48:24) A w Międzyrzecu Podlaskim orszaku nie będzie? autor: gość
  logo male