YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Szachowy minifestiwal z Dr. Gerardem

29 czerwca 2018 08:54:23 | autor: Redakcja
Po zakończeniu roku szkolnego budynek Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim "wzięli we władanie szachiści", którzy uczestniczyli w trzydniowym "Minifestiwalu szachowym z Dr. Gerardem".

Minifestiwal Szachowy z Dr. Gerardem (fot. MUKS Gambit Międzyrzec)

 

W zawodach uczestniczyło 65 szachistów i szachistek w wieku od 5 do 75 lat. W piątek rozegrano turniej blitza, natomiast w sobotę turniej szachów szybkich. W obu imprezach triumfowała Patrycja Waszczuk reprezentująca Międzyszkolny Uczniowski Klub Szachowy w Międzyrzecu Podlaskim. Minifestiwal zakończył 7-rundowy turniej rodzinny. Do rywalizacji stanęło dziewiętnaście dwuosobowych drużyn składających się z wytrawnych szachistów, jak też stawiających pierwsze kroki w królewskiej grze.

Najlepszą formę zademonstrowała drużyna w składzie Andrzej Litwiniec, Grzegorz Litwiniec. Panowie wygrali sześć meczów, jeden zremisowali i zajęli pierwsze miejsce. Zwycięska drużyna została nagrodzona kuchenką mikrofalową ufundowaną przez sponsora - firmę ciastkarską Dr. Gerard. Drugą nagrodą ufundowaną przez sponsora był mikser kuchenny, który mogła zdobyć każda z drużyn w drodze losowania. Pięcioletnia Hania Korpysz wylosowała drużynę w składzie Mirosław Zawistowski, Janusz Zawistowski.

Dwie nagrody specjalne dla najwyżej sklasyfikowanego mężczyzny i najwyżej sklasyfikowanej kobiety ufundował organizator festiwalu. Atrybuty "prawdziwego mężczyzny" w postaci "specjalistycznego" sprzętu do konserwacji powierzchni płaskich i "fartuszka ochronnego" otrzymał Zbigniew Litwiniec, który zajął drugie miejsce w klasyfikacji indywidualnej turnieju. Natomiast "wysokiej klasy urządzenie" do wałkowania ciasta otrzymała Małgorzata Waszczuk. Najmłodsza szachistka, która losowała nagrodę, została wyróżniona nagrodą książkową.


Minifestiwal Szachowy z Dr. Gerardem


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male