YouTube Facebook fotogalerie
reklama
Region

Sukces akcji „Choinki dla rodzinki”

9 stycznia 2018 21:14:51 | autor: Redakcja / Nadleśnictwo Międzyrzec
Aż 150 rodzin skorzystało z zaproszenia do szkółki leśnej w Żerocinie, by wybrać choinkę na plantacji i kupić ją po preferencyjnej cenie w ramach akcji „Choinki dla rodzinki”. Akcję przeprowadzili 21 i 22 grudnia leśnicy z Nadleśnictwa Międzyrzec Podlaski. Chętnych na kupno choinek „prosto z lasu” było tak wielu, że wydłużono zaplanowane wcześniej godziny akcji.

Po choinkę? - do leśniczówki w Żerocinie! (fot. miedzyrzec.info)

By wziąć udział w akcji trzeba było jednak spełnić pewne warunki. Przede wszystkim przybyć do szkółki leśnej w przynajmniej dwuosobowym składzie rodzinnym: rodzic i dziecko, bądź dziadek (babcia) i wnuk. Po wybraniu i wycięciu drzewka należało wyrazić zgodę na zrobienie fotografii do publikacji na stronie internetowej nadleśnictwa.

- Już od wczesnych godzin rannych w szkółce pojawili się zarówno rodzice z małymi dziećmi, jak też ci z tymi nieco większymi, przekrój wiekowy był dość duży - informuje Małgorzata Chmura, specjalista SL w Nadleśnictwie Międzyrzec.  - Dużą radość sprawiał fakt, że można było wybrać sobie i wyciąć choinkę na plantacji. A przy okazji zobaczyć jak wygląda plantacja choinkowa - dodaje.

W ciągu dwóch dni leśnicy sprzedali kilkaset choinek, bowiem odwiedzający szkółkę kupowali też choinki poza akcją.

- Nie spodziewaliśmy się tak dużego odzewu ze strony rodzin, akcja przerosła nasze oczekiwania - podkreśla nadleśniczy Leszek Michalec. - Myślę, że wynikało to m.in. z dobrze przeprowadzonej kampanii informacyjnej. Zrealizowaliśmy postawione cele. Rodziny przyjeżdżały do szkółki leśnej, wybierały choinki na plantacji a przy okazji zapoznawały się z gospodarką leśną i pracą leśnika – podsumowuje.

Celem akcji „Choinki dla rodzinki”, która na terenie nadleśnictwa odbyła się po raz pierwszy, było przede wszystkim przypomnienie staropolskiego zwyczaju ubierania na Święta Bożego Narodzenia naturalnej choinki - „prosto z lasu”. Istotne było także zwrócenie uwagi, by w przedświąteczne przygotowania włączyli się wszyscy członkowie rodziny, zaś kupowanie i ubieranie choinkowego drzewka wpływało na umacnianie więzi rodzinnych.


Po choinkę? - do leśniczówki w Żerocinie!


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male