YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Popołudnie z folklorem w Rogoźnicy

13 lipca 2018 10:57:03 | autor: bk
- Mamy się kim pochwalić – mówi z dumą Justyna Świerczewska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury podsumowując „Niedzielę z Folklorem” – imprezę, która odbyła się 8 lipca w Rogoźnicy.

Niedziela z Folklorem w Rogoźnicy (fot. GOK w Międzyrzecu Podlaskim)

„Niedziela z Folklorem” była okazją do spotkania i integracji środowiska miłośników kultury ludowej, twórców oraz zespołów śpiewaczych i kapel. Współorganizatorzy imprezy to Gminny Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim oraz zespół „Jutrzenka” wraz z kapelą „Retro” z Rogoźnicy.

- Gmina Międzyrzec to jedna z nielicznych, w której działa aktywnie aż siedem zespołów ludowych w tym jeden dziecięcy. Ma to swoje bezpośrednie przełożenie na dbałość o kultywowanie, a dzięki temu zachowanie elementów dawnej tożsamości kulturowej tego regionu – mówi dyrektor Świerczewska. Każdy z zespołów proponuje mieszkańcom obcowanie z kulturą ludową w innym jej aspekcie. W Rogoźnicy już siódmy raz odbywa się „Niedziela z Folklorem”. W tym roku na rogoźnickiej scenie wystąpiły zespoły z terenu Gminy Międzyrzec Podlaski: „Jutrzenka” z kapelą „Retro” z Rogoźnicy, „Leśne Echo” z Zaścianek, „Sami Swoi” z Tłuśćca, „Echo” z Przychód oraz zaprzyjaźnione zespoły: „Podlasianki” z Rokitna, „Czerwone Korale” z Zahajek, „Zielawa” z Rossosza, „Melodia” z Domaszewnicy, „Świderzanki” ze Świderek, „Jagódki” ze Żdżar.

Organizatorzy serwowali uczestnikom imprezy potrawy regionalne. „Niedzielę z Folklorem” zakończyła wspólna zabawa z zespołami. Wydarzenie Honorowym Patronatem objął wójt Krzysztof Adamowicz.


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male