7.9°C
Kontakt

Pływacy podbili Lublin

4 lipca 2016 22:36 | autor: redakcja

Zawodnicy Huraganu Międzyrzec przewieźli aż 20 medali z Mistrzostw Województwa Lubelskiego w Pływaniu. W klasyfikacji medalowej zajęli 2 miejsce.

W dniach 25-26 czerwca w Lublinie odbyły się Główne Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w pływaniu. W zawodach wystartowało 278 zawodniczek i zawodników z 30 klubów, wśród nich 10 zawodników Huraganu Międzyrzec.

Dzięki bardzo dobrym startom podopiecznych Wojciecha Lubańskiego Huragan zdobył 2 miejsce w klasyfikacji medalowej. Dorobek naszych pływaków, to 20 medali: 13 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. Ponadto Jakub Jakimiak został najlepszym zawodnikiem wśród Młodzików 12-13 lat, za sumę punktów uzyskanych w dwóch startach. Natomiast Jakub Celiński był trzeci w kategorii Juniorów 14-15 lat, przegrał jedynie z zawodnikami o rok starszymi.

Najwięcej medali zdobył Jakub Jakimiak w kat. Młodzików 12-13 lat. Kuba zwyciężał siedem razy na dystansach: 50, 100, 200 i 400m st. dow. oraz st, motylkowym na 50 i 100m i stylem grzb. na dystansie 100m. Zajał również drugie miejsce na dystansie 200m st. zm. Czasy jakie uzyskał Jakimiak dają mu w Rankingu Ogólnopolskim miejsce w pierwszej trójce w Polsce. A czas na dystansie 50m st. dow. - 0;25,93 jest nowym Rekordem Województwa 13-latków.

Bardzo dobrze spisał się również Jakub Celiński, który w kat. Juniorów 14-15 lat rywalizował z z zawodnikami o rok starszymi. We wszystkich swoich startach stawał na podium. Kuba zwyciężył w wyścigach stylem klasycznym na dystansie 50, 100 i 200m. oraz 100m st. motylkowym. Był również dwukrotnie drugi na 50m st. mot. i 200m st. zm. oraz trzeci na 50m st. dow. Wynik jaki uzyskał Celiński na 200m st. klas. dał mu trzecie miejsce w kat. OPEN.

Dużą szybkością popisała się nasza najstarsza zawodniczka Magdalena Suchota. Była bezkonkurencyjna na 50m st. dowolnym i grzbietowym w kat. OPEN. W gronie medalistów znaleźli się również Zuzanna Celińska – trzecia na 50m st. klas. i Grzegorz Radzikowski – trzeci na 200m st. klas. Tuż za podium uplasowali się: Wiktoria Karwowska, Zuzanna Włodarczyk, Oliwia Stefaniuk, Bartłomiej Przychodzki i Mikołaj Puszkarski.