YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Płomień Niepodległości zapłonął

29 czerwca 2018 09:27:55 | autor: bk
"Płomień niepodległości" to gminie hasło, które przyświecało działaniom w ramach ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek - "RzeczpospoCzyta".

fot. UG Międzyrzec Podlaski

Gminna Biblioteka Publiczna przygotowała uczestnikom Nocy Bibliotek szereg atrakcji, które towarzyszyły wspólnemu czytaniu. W Bibliotekach w Wysokim, Halasach, Jelnicy, Rogoźnicy i Tłuśćcu zagościł patriotyczny klimat, pojawiło się także wielu gości. Wójt gminy Krzysztof Adamowicz wziął udział marszach, opowiadał o symbolu płonących ognisk i wspólnie z uczestnikami Nocy Bibliotek uroczyście rozpalał "Płomień Niepodległości". Ks. Michał Wawerski uświetnił śpiewem i grą na gitarze marsz i ognisko w Jelnicy.

W pochodzie w Halasach obok wójta gminy szli przewodniczący rady Andrzej Pietruk, dyrektor szkoły w Halasach Katarzyna Radzikowska oraz Dziecięcy Zespół Hreczka z Zaścianek pod opieką Zofii Nestorowicz, który wraz z akordeonistą Aleksandrem Shmitem umuzykalnili marsz. W Wysokim Noc rozpoczął koncert Gabrysi Dębowskiej, a na placu szkolnym w Rudnikach, trwała zabawa przy ognisku, której towarzyszyła również dyrektor Monika Swórska. W Tłuśćcu po intensywnym wieczorze wolontariuszki Patrycja Nurzyńska i Eliza Korneluk wraz z panią Elą z biblioteki czytały "Opowieści z Narni". W Rogoźnicy Grażyna Korolczuk opowiadała młodzieży o harcerzach i ich działalności przed kilkudziesięcioma laty, w spotkaniu wzięli udział harcerze: Aleksandra Olesiejuk, Patrycja Gocel oraz Jakub Sawczuk. Po powrotach z pochodów i ognisk uczestnicy Nocy Bibliotek długo czytali, śpiewali, tańczyli, rozwiązywali zagadki, a najwytrwalsi oglądali filmy.

Tegoroczną akcją Gminna Biblioteka Publiczna już po raz trzeci włączyła się w Noc Bibliotek.
 

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male