10.0°C

Wojtczuk strzelał w Wojcieszkowie

16 czerwca 2014 20:28 | autor: red.

W 24. kolejce rozgrywek klasy okręgowej piłkarze Huraganu pokonali na wyjeździe Orkan Wojcieszków 4:1.

Już w trzeciej minucie spotkania bramkarza gospodarzy pokonał Piotrek Wojtczuk, a asystę zaliczył Wojciech Pyrgiel. Siedem minut później piłkarze Orkana walczący o utrzymanie w okręgówce zdołali wyrównać po strzale z rzutu wolnego. Pod koniec pierwszej połowy do siatki ponownie trafił Wojtczuk, strzałem głową po dalekim wyrzucie z autu Kamila Korniluka.

Napastnik juniorów starszych Huraganu jeszcze raz wpisał się tego dnia na listę strzelców. W 74 minucie ponownie celnie główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kamila Boguckiego. Wynik spotkania ustalił w doliczonym czasie gry Paweł Rusinek, przy asyście Wojtczuka.

- Zagrożeni spadkiem gospodarze walczyli z nami twardo, jednak nie było wątpliwości, który zespół jest lepszy – stwierdził trener Jacek Syryjczyk. – Emocji w tym spotkaniu nie brakowało. Oddaliśmy na bramkę przeciwnika dużo strzałów. Narzekałem wiosną na brak napastnika i bardzo dobrze się stało, że do Wojcieszkowa mógł przyjechać Piotrek Wojtczuk. Mam nadzieję, że zarówno on jak i kilku jego kolegów z zespołu juniorów starszych będą do dyspozycji w dwóch ostatnich meczach, które mamy do rozegrania - dodał.

W czwartek 19 czerwca Huragan zagra na własnym stadionie z Niwą Łomazy. Na prośbę gości spotkanie rozpocznie się już o godz. 14. Ostatnia kolejka tego sezonu będzie rozegrana 22 czerwca. Międzyrzeczanie zagrają na wyjeździe z ŁKS Łazy. Stawką będzie wicemistrzostwo klasy okręgowej.

Orkan Wojcieszków - Huragan Międzyrzec 1:4 (1:2)

Bramki dla Huraganu: Wojtczuk 3, 41 i 74; Rusinek 90+2

Bramka dla Orkana: Kozłowski 10

Skład Huraganu: Nowak - Puścian, Tusz, Korniluk, Łukanowski (88' Rusinek) - Bartoszuk (89' Sergiej), Rostek, Bogucki, Pyrgiel (90' Łazorczyk) - Pachulec, Wojtczuk