15.3°C

Udany start w Biłgoraju

22 kwietnia 2015 10:35 | autor: redakcja
II Runda Ligi Wojewódzkiej Młodzików w pływaniu (Biłgoraj)

Bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi pływacy z Huraganu Międzyrzec w zawodach II Rundy Ligi Wojewódzkiej Młodzików, które odbyły się 18 kwietnia w Biłgoraju.

W zawodach startowa ło 187 zawodniczek i zawodników z 16 klubów z województwa lubelskiego. Rywalizacja odbywała sie w dwóch kategoriach wiekowych: 12 i 11 lat. Wśród 12-latków bezkonkurencyjny okazał się Jakub Jakimiak, który zwyciężył dwukrotnie: na dystansie 50m st. dowolnym uzyskał czas 0;29,15, a 200m stylem zmiennym przepłynął z czasem 2,37,09. Te rezultaty plasują Kubę w czołówce Młodzików 12-letnich (na 50m st. dow. jest to drugi czas w Polsce, a na 200m st. zm. trzeci).

Rewelacyjnie zaprezentowała się również sztafeta chłopców 12-letnich zwyciężając w konkurencji 4x 50m st. dow. W sztafecie płynęli: Jakub Jakimiak, Bartłomiej Przychodzki, Mikołaj Puszkarski i Aleksander Mikołajczuk.

Wśród 12-latków bardzo dobrze wypadła również Aleksandra Węgrzyniak, która była czwarta na 50m st. dow i jedenasta na dystansie 200m st. zmiennym. Jej koleżanka Eliza Lesiuk zajęła ósmą pozycję na 50m st. dow. Szkoda, że została zdyskwalifikowana na dystansie 200m st. zm. ze względu na zły nawrót, ponieważ czas jaki uzyskała dawał jej II miejsce. Szybko pływali także chłopcy z klasy 5p: Bartek Przychodzki był dziewiaty na 50m st. dow i ósmy na 100m st. grzb. Tuż za pierwszą dziesiątką uplasowali się: Mikołaj Puszkarski, Grzegorz Radzikowski i Aleksander Mikołajczuk.

Równie ż 11-letni zawodnicy Huraganu pływali szybko i dołożyli punkty do klasyfikacji drużynowej. W rywalizacji sztafet mieszanych (2 dziewcznki i 2 chłopców) na dystansie 4x 50m st. klasycznym zwyciężyła sztafeta z Międzyrzeca płynąca w składzie: Wiktoria Karwowska, Weronika Łopacka, Maciej Lubański i Dawid Chojnacki.

W startach indywidualnych najlepiej spisał sie Dawid Chojnacki, który był drugi na 50m st. grzb i ósmy na 100m st. dow. Wiktoria Karwowska zajęła piąte miejsce na 50m st. grzb i siódme na 100m st dow. Maciej Lubański był dziewiaty na 50m st. mot. W trzeciej i czwartej dziesiątce wsród 11-latków plasowali się: Sandra Woch, Weronika Łopacka, Szymon Marczuk, Michał Brodawka, Cezary Czopiński, Piotr Hawryluk, Dominik Ptaszek, Konrad Górecki.

W klasyfikacji dru żynowej zawodnicy Huraganu zajęli bardzo wysokie trzecie miejsce (w zawodach startowali reprezentanci 16 klubów). Zwycięzył Olimpijczyk 23 Lublin, a na drugim miejscu była Lublinianka. AZS AWF Biała Podlaska zajął 13 miejsce, a Pionier Biała Podl był piętnasty.

Info: Trener Wojciech Lubański

(22 kwietnia 2015 21:07)