Historius YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Spłonął dom w Strzyżówce

1 listopada 2017 10:03:42 | autor: Redakcja
Zapalenie sadzy w kominie było przyczyną groźnego pożaru, do którego doszło rankiem 1 listopada w Strzyżówce (gmina Drelów).

Około godz. 7.15 w Drelowie rozległ się głos syreny wzywającej do akcji członków Ochotniczej Straży Pożarnej. Okazało się, że dyspozytor z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Międzyrzecu Podlaskim zgłosił prośbę o wsparcie w zabezpieczeniu pożaru sadzy w Strzyżówce. Początek sezonu grzewczego, zapewne zaniedbany przewód kominowy. a więc zdarzenie jakich wiele w obecnym okresie. Zapowiadała się rutynowa akcja. Niestety, tak nie było.

Na miejsce zdarzenia dotarły dwa zastępy JRG w Międzyrzecu Podlaskim oraz trzy jednostki OSP z Drelowa, Żerocina i Kwasówki. Początkowy pożar sadzy w kominie przez nieszczelną instalację objął bardzo szybko cały drewniany dom. W zaistniałej sytuacji przybyłe na miejsce jednostki straży pożarnej mogły jedynie uniemożliwić rozprzestrzenianie się ognia i dogasić pogorzelisko.

W domu mieszkała samotnie starsza kobieta, której udało sią uciec przed ogniem. Kilkanaście lat temu jej dom już raz się palił, odbudowano go przy pomocy rodziny i mieszkańców wioski.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (3 listopada 2017 09:51:45) Bo Kwasówka nie jest włączona do KSRG i może jeździć tam gdzie chce, a ludzi do wyjazdu zawsze miała i nadal ma nie to co inni muszą im za to płacić żeby pojechali. autor: gosc
    (2 listopada 2017 16:32:23) Ooo kwasówka miała ludzi a do osoby poszukiwanej nie było komu przyjechać dziwne autor: Calisia Vulcan
    (2 listopada 2017 15:03:08) Stefaniak, jako strażak odp był? autor: gość
    logo male