6.3°C
gmina Międzyrzec Podlaski

Rogoźnica płaci frycowe

24 sierpnia 2015 07:47 | autor: redakcja

Piłkarzom z Rogoźnicy wyjazdowy mecz z Bad Boys Zastawie powinien śnić się po nocach. Wygrywali w tym spotkaniu już 3:0, aby ostatecznie zremisować 4:4.

Zespół z gminy Międzyrzec bardzo chciał się zrehabilitować za pechową porażkę w pierwszej kolejce rozgrywek klasy A (1:2 z Bizonem Jeleniec). Spotkanie w Zastawiu ułożyło się idealnie dla pilkarzy Marcina Kieruczenki. Po kwadrasie gry Rogoźnica prowadziła już 2:0 po bramkach Michała Lipińskiego. W 31 minucie wynik podwyższył jeszcze Przemek Sergiej i na przerwę goście schodzili w doskonałych humorach.

Druga odsłona zaczęła się jednak bardzo dobrze dla Bad Boys. W 47 minucie podczas przepychanki w okolicach narożnika pola karnego sędzie uznał, że faulował jeden z zawodników Rogoźnicy i podyktował jedenastkę. Gospodarze tej szansy nie zmarnowali i po zdobyciu kontaktowej bramki nabrali wiatru w żagle. Efektem były dwa kolejne gole w 66 i 75 minucie.

Był to okres, w którym nasz zespół grał po prostu źle. W końcu jednak przebudził się przy stanie 3:3. W 78 minucie Artur Łukaszuk otrzymał dalekie podanie w okolice pola karnego. Poradził sobie z trzema obrońcami i celnie strzelił obok rozpaczliwie interweniującego bramkarza. Niestety, osiem minut później Zastawie zdobyło wyrównującego gola. W końcówce szanse na zmianę rezultatu miał jeszcze Gabriel Urbaniuk, ale zabrakło mu skuteczności.

- Mecz pięknie nam się ułożył, w pierwszej połowie graliśmy to co było zaplanowane – relacjuje trener Marcin Kieruczenko. - W przerwie mówiłem chłopakom, aby pilnowali tyłów. Trudno mi na gorąco powiedzieć co się z nimi stało w drugiej połowie, w każdym razie ponownie zaczęliśmy grać w piłkę dopiero od stanu 3:3. Myślę, że zabrakło doświadczenia, zimnej krwi, tak zwanego boiskowego cwaniactwa. Z meczu na mecz powinno być jednak coraz lepiej, w końcu zaczniemy wygrywać – stwierdza trener Rogoźnicy.

Po porażce i remisie w pierwszych spotkaniach Rogoźnicy do kompletu brakuje zwycięstwa. Szansa na to już w najbliższą niedzielę, 30 sierpnia. Na własnym boisku nasi piłkarze podejmować będą Agrosport Leśna Podlaska. Spotkanie zaplanowano na godz. 16.

Bad Boys Zastawie – SPLGMP Rogoźnica 4:4 (0:3)

Bramki dla Rogoźnicy: Lipiński 3 i 12, Sergiej 31, Łukaszuk 78

Rogoźnica: Czerwiński – Skraburski, Kołcz, Jankiewicz, Michaluk (80' Sobczuk), Borysiuk, Kucharuk, Paczuski (55' Kowalczyk), Sergiej (65' Małoszuk), Lipiński (77' Urbaniuk), Łukaszuk

2 kolejka (22-23 sierpnia)

Absolwent Domaszewnica - Hutnik Huta Dąbrowa 4:1

Gręzovia Gręzówka - Kujawiak Stanin 2:2

GLKS Rokitno - Olimpia Okrzeja 3:0

Bizon Jeleniec - Orkan Wojcieszków 4:1