9.2°C

Oddali trzy punkty na tacy

8 kwietnia 2014 19:47 | autor: red.
Huragan Międzyrzec - Janowia Janów Podlaski 2:3

Fatalnie wypadła inauguracja ligowej wiosny w wykonaniu piłkarzy Huraganu. Wygrywali z Janowią Janów Podlaski 2:0, a ostatecznie przegrali 2:3. Okazja do rehabilitacji już w środę w spotkaniu pucharowym z Podlasiem Biała Podlaska.

Podopieczni Jacka Syryjczyka zaczęli niedzielne spotkanie z Janowią bardzo dobrze. Kibicom mogły się podobać zwłaszcza akcje skrzydłami w wykonaniu Kamila Boguckiego i Huberta Łukanowskiego. Ten ostatni w 11 minucie dał Huraganowi prowadzenie ładnym strzałem z rzutu wolnego po faulu na Damianie Zdunku. W 29 minucie było 2:0, po kolejnej akcji lewą stroną boiska. Po podaniu Wojciecha Pyrgiela piłkę głową skierował do siatki Kamil Korniluk. I gdy na trybunach zastanawiano się ile jeszcze bramek tego popołudnia strzelą międzyrzeczanie, niespodziewanie kontaktowego gola zdobili gracze Janowii. Stało się to po ewidentnym błędzie naszego obrońcy, który podał piłkę wprost do przeciwnika. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Po zmianie stron nikt na stadionie Huraganu czarnego scenariusza nie przewidywał, choć ataki międzyrzeczan nie były już tak przebojowe jak w pierwszej połowie. Goście szczelnie murowali przedpole swojej bramki czyhając na okazje do kontry. Udało im się to w 58 minucie po kolejnym ewidentnym błędzie naszej linii defensywnej. Dwie minuty później kolejny błąd Huraganu i rzut karny zamieniony na bramkę. Opis ostatnich 30 minut można już sobie darować. Huragan wprawdzie atakował, ale robił to bardzo nieskutecznie.

Na fatalną ocenę zasłużyli w tym spotkaniu sędziowie, którzy dopuścili do bardzo brutalnej gry ze strony piłkarzy Janowii. Już w pierwszej połowie goście powinni grać w dziesiątkę. W drugiej sędzia główny miał kolejne okazje do wyciągnięcia czerwonej kartki. Jednak zamiast ją pokazać dawał się nabierać na aktorskie popisy janowian.

W drugiej połowie trener Huraganu wymienił aż obrońców, co najlepiej chyba charakteryzuje postawę linii defensywnej w tym spotkaniu. Co gorsze, przy straconych bramkach zawinili doświadczeni zawodnicy – Mateusz Łobejko, Daniel Rostek i Kamil Korniluk.

- Technicznie jesteśmy najlepsi w tej lidze, ale bez serca i zaangażowania nic z tego nie będzie – mówił po meczu Jacek Syryjczyk. - Podaliśmy Janowii trzy punkty na tacy. Zabrakło charakteru, woli walki, czyli tego co w nadmiarze mieli nasi przeciwnicy. Prowadząc 2:0 myśleliśmy, że pójdzie jak z płatka. Niestety, zostaliśmy boleśnie skarceni. Jestem bardzo rozczarowany.

Okazję do rehabilitacji nasi piłkarze będą mieli już w środę. W ćwierćfinale Pucharu Polski na szczeblu okręgowym zagrają z Podlasiem Biała Podlaska. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17 na stadionie w Międzyrzecu. Ciekawe, jak wypadnie nasz zespół na tle rywala, który broni się przed spadkiem z III ligi. W niedzielę, 13 kwietnia, w spotkaniu ligowym Huragan na swoim stadionie zagra z Bizonem Jeleniec. Początek meczu o godz. 16.

Huragan Międzyrzec – Janowia Janów Podlaski 2:3 (2:1)

Bramki dla Huraganu: Łukanowski 11, Korniluk 29

Bramki dla Janowii: 38, 58, 60 (karny)

Huragan: Nowak - Puścian, Zdunek (86' Skrodziuk), Łobejko (65' Tusz), Korniluk (65' Kondraciuk) - Bogucki, Rostek, Łukanowski, Pyrgiel, Pachulec - Kowalczyk

(11 kwietnia 2014 16:36)
    zacznijcie porównywać p.nozna do tenisa albo szach a nie do siatkówki bo do takiego poziomu to daleko i nie chodzi tu tylko o poziom gry choć jest on najwazniejszy. co do kibiców to tez przepaść i nawet jezeli zainteresowane siakówka spada to i tak hala pełna a na stadionie czy deszcz czy słońce i tak jest garstka tych wspomnianych nizej 70latków ale luz grajcie i o pilke sie potykajcie :)

(11 kwietnia 2014 08:52)
    pluja
    CO TY MOŻESZ WIEDZIEĆ O PIŁCE NOŻNEJ !!! PLUJESZ JADEM W KIERUNKU TRENERA BO PEWNIE MASZ JAKIŚ URAZ OSOBISTY
    autor: kibic

(10 kwietnia 2014 22:09)
    Czekamy
    Jestem strasznie ciekawy pracy tych dwóch fachowców od piłki kopanej. Jeden oby lepiej trenował niż gra ale jedno jest pewne jest lepszy niż ten trenerek seniorów co robi zmiany po to aby mecz przegrać.... Ewidentny brak wiedzy i jakiegoś logicznego myślenia.... Czekamy na Grom i na koniec perspektyw o IV lidze i może zmiana tego co nic nie robi.!!!!
    autor: kbic

(10 kwietnia 2014 13:32)
    aby tak dalej
    Siatkówka od zawsze była na uprzywilowanej pozycji.Przypomnę że obecny Burmistrz pan Artur Grzyb będąc dyrektorem 3 założył klasy sportowe siatkarskie i dzisiaj są tego nie zaprzeczalne efekty Sekcja piłki nożnej pomimo że najbardziej liczna borykała się z wieloma problemami.Od niedawna zostały powołane klasy sportowe piłkarskie.Poczekajmy dajmy popracować Kamilowi Kornilukowi i Zbyszkowi Wasągowi a owoce ich pracy chociaż już są widoczne będą znakomite.Od momentu podania się do dymisji prezesa Czempińskiego i zarządu piłkarze wywalczyli dwa awanse-seniorzy i juniorzy młodsi i starsi grają w I lidze wojewódzkiej.Jak na tak krótki okres czasu praca trenerów jest aż nadto widoczna i chwała im za to

(10 kwietnia 2014 13:12)
    Zaorany widać że nawet nie byłeś na jednym meczu piłkarzy. Trzeba było być wczoraj zobaczyłbyś że nawet drużyny z 3 ligi (wyżej o 2 kalsy) sa słabsze od Huraganu. Ciekawe jakby sobie poradziła siatkówka z drużyna o 2 klasy wyższą hahaha. Zaorany nie pogrążaj się!

(10 kwietnia 2014 11:58)
    zoran nie mow ze nie potrafimy awansować przecież dopiero zaczęła sie druga runda ligowa :) jak nie awansujemy możesz dopiero wtedy śmiesznie hejtowac drużynę Huraganu :)
    autor: Biały

(10 kwietnia 2014 11:38)
    Zoran
    Siatkówka przynajmniej cos gra a "Pilkarze" nie potrafią awansowac chociazby do smiesznej 4 ligi.
    autor: Tosic

(10 kwietnia 2014 00:12)
    Spokojnie. Po trzech sezonach siatkówki w Międzyrzecu w tym roku możemy mówić o widocznym spadku zainteresowania tym sportem. To nie musi ale może być tendencja. Na stadionie przy Pszennej mamy widzów w wieku od kilkulatków do powiedzmy 70-latków. I to się nie zmieni. Tych kibiców będzie więcej przy dobrej passie lub mniej przy złej. Życzę międzyrzeckiej siatkówce aby wychowała sobie tak wierne grono kibiców jakie ma międzyrzecka piłka nożna!
    autor: obserwator65

(9 kwietnia 2014 20:14)
    Wszystko rozwiazac, zaorac itp.itd. nie będzie niczego hehehe. Do boju huragan.

(9 kwietnia 2014 18:29)
    mogła by być mniej popularna żeby nikt nie słyszał i nie widziała takich porazek! sZkoda czasu i pieniedzy

(9 kwietnia 2014 15:25)
    Uważaj buraku żeby ci jakis junak w d..ę nie wjechał. Piłka nożna jest najpopularniejszym sportem i nic tego nie zmieni. Do boju Huragan!!!!!!!!!

(9 kwietnia 2014 15:12)
    Junak72
    haha powinni rozwiazac ten śmieszny klubik.W ogole huragan byl kiedys w 4 lidze? Wstyd dla miasta lepiej juz zalozyc jakis klub pampingowy lub szachowy bo pilką sie tylko kompromituje miasto i te tlumy na trybunach haha a trener i tak nic nie zmienibo bylo ich juz wielu i nic z tego nie wychodzilo.Rozwiązac!
    autor: No pewnie

(9 kwietnia 2014 14:30)
    .
    Ludzie zastanówcie się co piszecie, taki trener to złoto, każdy go chce mieć. Czekacie tylko na potyczkę zespołu. Zobaczymy jak zespół złapie formę. Wszyscy buźki zamkniecie momentalnie. Więcej wiary!

Ktoś zarobił....
    Zegnaj IV ligo i czas pożegnać tenerka bo nic z tego dobrego nie będzie... on nie umie prowadzić drużyn. Klasa B to jego miejsce!!!! A piłkarze muszą stanąć każdy przed swoim lustrem.......

(9 kwietnia 2014 08:44)
    wygrany mecz
    Takie porażki najbardziej bolą kibiców i zapewne trenera ale co zrobić takie są blaski i cienie piłki nożnej.W pierwszej połowie a szczególnie na początku gra Huraganu była naprawdę dobra nasz zespół mógł prowadzić co najmiej czteroma bramkami i...... co dalej się wydarzyło pozostaje tajemnicą piłkarzy.Wielka szkoda bo przegraliśmy wygrany mecz.Mam nadzieje że w meczu z Bizonem zawodnicy Huraganu zrehabilitują się i wygrają wysoko.Jest jeszcze mecz pucharowy z Podlasiem ale ten napewno będzie potraktowany jako sparring ulgowo.

(8 kwietnia 2014 23:09)
    Mateusz Łobejko, Daniel Rostek, Kamil Korniluk, Damian Zdunek weźcie się panowie trochę ogarnijcie. Należycie do najlepszych piłkarzy w tej lidze. Kibice na was liczą. No i może Łukasz Kowalczyk mógłby trafić kilka razy. Nie chce mi się wierzyć, że to dużo trudniejsze niż w gminnej lidze. Reszta Panów mogłaby tak grać jak na początku pierwszej połowy, w drugiej było słabiutko.