4.8°C

Mistrzowska forma Jakuba Jakimiaka

10 lipca 2017 15:13 | autor: redakcja

Trzy złote medale i jeden brązowy to dorobek Jakuba Jakimiaka w Mistrzostwach Polski Juniorów 14-letnich w pływaniu.

Mistrzostwa odbyły się w dniach 7-9 lipca w Olsztynie. Wystartowało w nich 587 zawodniczek i zawodników ze 146 klubów. KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski reprezentował Jakub Jakimiak. Podopieczny Wojciecha Lubańskiego zaprezentował wyśmienitą formę zdobywając cztery medale.

Już pierwszego dnia mistrzostw Jakub zdobył dwa złote medale. Na 50m st. dow. uzyskał czas 0;24,89 wyprzedzając znacznie na mecie zawodników z Wodnika Siemianowice Śląskie i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, którzy uzyskali czasy: 0;25,55 i 0;25,64.

Na dystansie 200m st. dow. zwyciężył po wspaniałym finiszu uzyskując rewelacyjny czas 1;59,45. Wyprzedził o 2 setne sekundy Michała Daszkiewicza z Unii Oświęcim (1;59,47). Trzeci na mecie zameldował się Konrad Zieliński z UKS 190 Łódź.

Drugiego dnia zawodnik Huraganu ponownie stanął na podium. Tym razem był trzeci na dystansie 400m st. dowolnym z czasem 4;14,08. Na 50m st. motylkowym z nowym rekordem życiowym zajął piąte miejsce.

W ostatnim dniu mistrzostw Kuba nie dał szans rywalom i z dużą przewagą zwyciężył na 100m st. dowolnym ze znakomitym czasem 0;54,23. Pozostałe miejsca na podium zajęli: Mateusz Chowaniec z Wodnika Siemianowice Śląskie (0;55,20) i Michał Daszkiewicz z Unii Oświęcim (0;55,26).

W klasyfikacji medalowej Mistrzostw Polski Huragan Międzyrzec uplasował się na trzecim miejscu.

Za tydzień w Lublinie odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorów 15-letnich, w których z szansami na medale wystartuje Jakub Celiński.

(14 lipca 2017 23:59)
    gratulacje dla Jakuba i trenera

(11 lipca 2017 23:34)
    brawo tak trzymać!!!,wojtek robi świetna robotę , nawet jak nie dochowa się międzyrzec olimpijczyka w pływaniu (żartuję ale daj boże) to takie wyniki są fantastyczną zachętą dla młodych żeby uprawiać sport