Prace oceniało jury w składzie: Ryszard Kornacki (poeta, członek Związku Literatów Polskich), Waldemar Michalski (poeta, prozaik, krytyk literacki, redaktor kwartalnika „AKCENT”, wiceprezes lubelskiego oddziału Związku Literatów Polskich), Krystyna Kornacka (prozaik, członek Międzyrzeckiego Stowarzyszenia Teatralnego).
W ramach konkursu zorganizowano warsztaty literackie, które poprowadził Waldemar Michalski. Po uroczystości wręczenia nagród zebrani obejrzeli spektakl „Świeczka zgasła” w/g Aleksandra Fredro. Ponadto młodzi aktorzy z lubelskiej szkoły Aktorsko-Wokalnej „Qurtyna” zaprezentowali wybrane wiersze laureatów konkursu.
Laureaci XX Konkursu Literackiego im. Marii Konopnickiej
Poezja – szkoły podstawowe
I nagroda – Natalia Filimon (kl. VIs, Grupa Poetycka „Zefirek”, SP 3 Międzyrzec), za zestaw wierszy, szczególnie za tekst „Niebo III”
II nagroda – Aleksandra Szabaciuk (kl. VIs, Grupa Poetycka „Zefirek”, SP 3 Międzyrzec), za zestaw wierszy, szczególnie za tekst: „Buty”
III nagroda – Tomasz Kowalczuk (kl. VIb, SP 3 Międzyrzec, Grupa Poetycka „Zefirek”), za zestaw limeryków i sonet, szczególnie za limeryk „Rajdowiec”
Wyróżnienia
Artur Czarnecki – (SP w Kisielsku), za zestaw wierszy
Małgorzata Stępień (SP w Kamieńsku), za zestaw wierszy
Agnieszka Niezręcka (kl. IVc, SP 5 w Oświęcimiu), za zestaw wierszy, w tym ciekawy utwór „Etiuda rewolucyjna”
Wanessa Staska (kl. IVs, SP 3 Międzyrzec), za zestaw wierszy, szczególnie za wiersz „Przepis na lato”
Proza – szkoły podstawowe
Nagroda specjalna – Julia Łaskawiec (kl. VIc, SP 3 Międzyrzec), autorka dwóch opowiadań ze szczególnym wyróżnieniem opowiadania „Tylko z dziadkiem” – własną kontynuacją fragmentu powieści „Dziesięć stron świata” Anny Onichimowskiej
I nagroda – Lena Alicja Włoch (kl. V, SP 5 Łuków), za piękne opowiadanie pt. „Ulotne…”
II nagroda – Stanisław Sobczyk (kl. Vb, SP 107 Kraków), nagroda za opowiadanie „Tu jest mój dom”
III nagroda – Aleksandra Osak (kl. VIb, ZPO 2 Międzyrzec), za opowiadanie „Relacje z psiego poranka”
Wyróżnienia
Julia Olszewska (kl. Vb, ZPO 3 Międzyrzec), za opowiadanie „Mit o Tedalu”
Julia Tokarska (kl. Va, ZPO 3 Międzyrzec), za opowiadanie „Operowa żaba”
Poezja – gimnazja
I nagroda – Andrzej Jagiełłowicz (III kl., Gimnazjum nr 40 w Warszawie), za zestaw wierszy
II nagroda – Dominika Węgrzyniak (kl. IIc, Gimnazjum Sportowe nr 3 Międzyrzec, Grupa Poetycka „Zefirek”), nagroda za zestaw wierszy, szczególnie za utwór „Kasztan”
III nagroda – Ewelina Bieryło (kl. III, Gimnazjum w Konieczkowej), nagroda za zestaw wierszy
III nagroda – Maciej Henryk Modzelewski (kl. III, Gimnazjum w Białobrzegach), nagroda za zestaw wierszy
Wyróżnienia
Julia Włodarczyk (kl. Ia, Gimnazjum Sportowe w Międzyrzecu, Grupa Poetycka „Zefirek”), wyróżnienie za zestaw wierszy
Natalia Farasiewicz (kl. III, Gimnazjum w Gdańsku), wyróżnienie za zestaw wierszy
Agata Zając (kl. III, Gimnazjum w Żywcu), wyróżnienie za zestaw wierszy
Proza – gimnazja
I nagroda – Monika Lis (kl. III, Gimnazjum nr 19 w Lublinie), nagroda za opowiadanie pt. „Ten, kto prawi kazania”
II nagroda – Krzysztof Połeć (kl. I, Gimnazjum nr 40 w Warszawie), nagroda za opowiadanie „As przestworzy – Meganeura”
III nagroda – Dorota Marciniuk (kl. Ic, Gimnazjum Sportowe nr 3 w Międzyrzecu), za opowiadanie „Przez trudy do gwiazd”
Wyróżnienia
Sebastian Stefaniak (kl. IIc, Gimnazjum Sportowe nr 3 w Międzyrzecu), za opowiadanie ucznia „Do trzech razy sztuka”
Paulina Pożarycka (kl. IIIb, Gimnazjum nr 1 w Międzyrzecu), za opowiadanie „Kierunek”
Kamila Olborska (Gimnazjum nr 1 w Wieluniu), wyróżnienie za opowiadanie „Samotność”
Poezja – szkoły ponadgimnazjalne
I nagroda – Piotr Paweł Woźniak (kl. III c, II Liceum Ogólnokształcące w Sopocie), nagroda za zestaw wierszy
II nagroda – Julia Wróblewska (kl. II, I LO w Chodzieży), nagroda za zestaw wierszy
III nagroda – Robert Mentel (kl. IIIc, Liceum Ogólnokształcącego w Cieszynie), nagroda za zestaw wierszy
III nagroda – Radosław Musur (kl. III, XXVIII LO w Warszawie), za zestaw wierszy
Wyróżnienia
Weronika Jaglińska (kl. Ia, Liceum Ogólnokształcące w Mińsku Mazowieckim), wyróżnienie za zestaw wierszy
Alicja Kiełczewska (kl. IIIb, LO im J. I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej), za zestaw wierszy
Bartosz Puszkarski (kl. Id, LO im. Bolesława Prusa w Siedlcach, Grupa Poetycka „Zefirek”), wyróżnienie za zestaw wierszy
Proza – szkoły ponadgimnazjalne
Nagroda specjalna – Paulina Iljaszewicz (kl. Iia, Ogólnokształcące Liceum Lotnicze w Dęblinie), nagroda za opowiadanie „Lalka. Tom III”
I nagroda – Patrycja Smolińska (kl. III, ZSP w Międzyrzecu Podlaskim), za opowiadanie „Bez tytułu”
II nagroda – Dominika Milanowka (kl. Id, II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy), nagroda za opowiadanie „Wyjątkowa”
III nagroda – Anna Zborowska (kl. Ib, II LO im. Mieszka I w Szczecinie), nagroda za opowiadanie „Rachunek do zapłacenia”
III nagroda – Agata Naruszewicz (kl. III, I Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku Białej), nagroda za opowiadanie „Matka”
Wyróżnienia
Weronika Golec (kl. Ia, LO im. Bolesława Prusa w Siedlcach), za opowiadanie „5,50 jak każdego ranka”
Sylwia Daniluk (ZSP w Międzyrzecu Podlaskim), wyróżnienie za opowiadanie „Zamiast mnie”
«Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»
Copyright 2020 © Międzyrzec.info
Lokalny portal informacyjny